“ניהל רשת זנות במיליוני דולרים”: הישראלי שהוכרז בר-הסגרה לארה”ב

לאחר שנעצר לבקשת האמריקנים, תושב חדרה ישלח למשפט בניו יורק, בעקבות חשד שניהל יחד עם אישה מקולורדו רשת של נערות ליווי, תוך הפעלת 400 אתרים שהציעו את השירותים. בינתיים, היא חתמה על עסקת טיעון, הפלילה אותו ושוחררה לחופשי

בית המשפט המחוזי בירושלים הכריז השבוע על תושב חדרה יצחק כהן בן ה-55 כבר-הסגרה לארצות הברית. זאת בעקבות טענת משרד המשפטים האמריקני כי עסקי הזנות שלו ושל שותפתו, טרייסי ריינולדס בת ה-47 מקולורדו, שפעלו בשם המותג "וי.

איי.פי. אסקורטס" (VIP ESCORTS), גלגלו מיליוני דולרים, תוך הפעלת כ-400 אתרי אינטרנט שהציעו את השירותים.

כהן חשוד בעבירות הלבנת הון, שאם יורשע בהן הוא צפוי לעד 60 שנות מאסר. לבקשת האמריקנים, ישראל באמצעות היחידה המרכזית של מחוז חוף עצרה ב-2020 את כהן בחשד לסחר בבני אדם למעשה זנות, סרסרות בנסיבות מחמירות, עבירות הלבנת הון ומיסים. על פי החשד, את העבירות בארץ החל כהן לבצע יותר מעשור קודם לכן מתחת לאפן של רשויות החוק, ואת אלה בחו"ל אף קודם לכן.

החקירה בימ"ר חוף הייתה קצרה אך נוקשה. כהן טוען כי במהלכה, החוקרים שברו לו שיניים תוך ניסיון לחלץ ממנו בכוח דגימת רוק לצורך בדיקת DNA. אלא, שהתיק במח"ש שנפתח בעקבות האירוע האמור נסגר, תוך דחיית טענתו זו. לאחר מכן, בבית המשפט המחוזי בירושלים קבעה השופטת שירלי רנר כי בקשת סנגורו למניעת הסגרתו בשל כך היא מרחיקת לכת. היא גם דחתה את הטענה כי חוקריו לחצו עליו להפליל את שותפתו באמצעות איום, שאם לא יעשה כן יפעלו לכך שתוגש בקשת הסגרה בעניינו כפי שאכן קרה בפועל. בינתיים בארצות הברית, גרסתה של ריינולדס דווקא מפלילה אותו.

בחקירתו, כהן לא ממש הכחיש את הקשר שלו לאתרים שנרשמו על שמו. עם זאת, הוא טען, וממשיך לטעון בתוקף גם היום, כי רק השכיר אותם לאחרים ושאין לו שליטה על איזה שימוש נעשה בהם. מנגד, לא כך סבורים בארצות הברית, הרשויות טענו כי כהן וריינולדס סידרו ללקוחות נערות ליווי במנהטן ובמקומות רבים אחרים, שם הן סיפקו להם שירותי זנות וגבו מהם אלפי דולרים. לטענתן, ריינולדס וכהן דרשו מנערות הליווי להפקיד את הכסף שקיבלו למספר גדול של חשבונות בנק עליהם שלטו השניים, רבים מהם בשם ישויות מזויפות.

הרשויות האמריקניות טוענות שלאחר מכן "כיבסו" ריינולדס וכהן את הכסף באמצעות אלפי עסקאות פיננסיות מקומיות ובינלאומיות וכך, בסך הכול, כ-11.5 מיליון דולר עברו דרך חשבונות אישיים ועסקיים שונים. לפי הנטען, כהן קיבל כ-1.2 מיליון דולר עבור השירותים שסיפק. עוד נטען כי הכספים מריינולדס בארצות הברית הועברו לכהן בישראל במאות עסקאות קטנות שנועדו להסתיר את טבעם, מיקומם, ומקורם.
טרייסי שרה ריינולדס, זמרת רוק-בלוז הפועלת תחת השם "מאגי ריינס", נעצרה בפלורידה. משפטה התנהל בנפרד בבית המשפט המחוזי של ארצות הברית במחוז הדרומי של ניו יורק בפברואר אשתקד, לאחר שהרשויות ניצלו את היעדרותו של כהן לגיוסה לעסקת טיעון. כך, היא הורשעה בקשירת קשר להלבנת הון ונגזרו עליה רק 12 חודשי מאסר ועוד יום אחד. בחודש שעבר סיימה לרצות את עונשה בבית כלא פדרלי באריזונה, ושוחררה.

במשפטה של ריינולדס, היא הפלילה את שותפה הישראלי. "נשכרתי לעבוד בעסק שניהל כהן, שהיה עסק שירותי ליווי יוקרתי וסיפק סקס תמורת כסף", היא אמרה ללא היסוס לשופטת. היא סיפרה כי הכירה את כהן דרך מודעת דרושים באתר שהיה בבעלותו, למשרת הקלדת נתונים. "התמיכה שלו בי, במשפחתי ובמוזיקה שלי תמיד חיממה את ליבי. הוא אפילו בא להופעות שלי ברחבי העיר. במהלך השנים נעשינו חברים טובים. כצעירה תמימה באמצע שנות ה-20 שלה הערצתי אותו. אני מבינה עכשיו שזו לא הייתה החלטה טובה", ציינה.

סגן התובע הכללי מייק הרמן הסביר את השיטה להסוואת מקור הכספים. לדבריו, כהן היה מושך את הכסף מכספומטים בישראל באמצעות הכרטיסים של ריינולדס, והיא הייתה פעם אחר פעם סוגרת את החוב שנוצר בחשבון האשראי. הוא והסנגורית מרנדה פריץ הדגישו כי הכספים ששימשו לכך היו כספי שירותי הזנות וכי מהשיח בין השניים עולה שזו הסיבה שהוא קיבל בכלל כספים ממנה.

עם זאת, בתום החקירה כשביקשו בבית משפט השלום בחיפה לשחררו בערבויות כספיות גבוהות, טענו סנגוריו עורכי הדין תמי אולמן, יעקב שלומוביץ, שאדי סרוג'י ושחף אולמן כי הוא אינו יכול לעמוד בסכומים. שופט אחר שופט כרסמו בהם, ובסופו של דבר השופטת מריה פיקוס-בוגדנוב הסכימה להפקדה של ערבות בנקאית בסך 65 אלף שקלים והיא שחררה אותו תחת תנאים מגבילים שכללו את הפקדת דרכונו ואיסור יציאה מהארץ.


שמורה לכהן זכותו לערער בתוך 30 יום על החלטת בית המשפט המחוזי בירושלים ומעתה עד להסגרתו בפועל הוא יוחזק במעצר בית באיזוק אלקטרוני. מטעמו של יצחק כהן נמסר: "יצחק כהן הוא בעלים של כתובות של מספר אתרים אותם הוא משכיר לגורמים שונים, ולא היה לו כל קשר לשירותים שפורסמו באמצעות אותם אתרים. בנוסף, התנהלות גורמי החקירה בישראל בפרשיה זו, לרבות שבירת שיניו של יצחק כהן הינה בגדר שערורייה. בכוונתו לערער על ההחלטה להסגירו לבית המשפט העליון".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לעולם אל תפסיד, הרשם לניוזלטר שלנו

כתבות אחרונות

בחירת העורך

תיהיה בקשר איתנו

הכתובת שלנו:

 

2851 SW 58 Manor

Fort Lauderdale FL 33312

954.592.5151