"גם לנו אמרו 'כולם חוזרים'": בתו של רון ארד בפוסט מצמרר

בתו של הנווט השבוי קראה להביא לשחרור החטופים שבשבי חמאס בעזה: "ההיסטוריה חוזרת על עצמה מול העיניים שלי ומסרבים ללמוד ממנה"

התבטאות פומבית נדירה של יובל ארד, בתו של נווט הקרב רון ארד, שבנפל בשבי בשנת 1986 למען שחרור החטופים שנחטפו ב-7 באוקטובר על ידי חמאס לעזה.

בחשבון הפייסבוק של אמה, תמי ארד, כתבה יובל פוסט מצמרר ובו קבעה כי ישראל לא למדה דבר מהטיפול בחטיפת אביה.

"מהשבוע הראשון שאחרי השבת השחורה ההיא, כשהתחלתי להבין את גודל האסון שקרה לעם שלנו, אני משחזרת את ההיסטוריה המשפחתית שלנו – וכל מה שאני רוצה לעשות זה לצעוק. שיננתי בשלושת החודשים האחרונים את שמות כל החטופים, קראתי את סיפור חייו של כל אחד ואחת מהם ומהן, והרגשתי איך החור בלב שאבא שלי הותיר בי רק מתרחב", כתבה וציינה כי רצתה לכתוב עד כה דברים מהלב – אך התאפקה לנוכח המלחמה.

היא הוסיפה כי "כל הצער הזה מלווה כל העת בסצנות היסטוריות, אם תרצו, של מהלך השבי של אבא שלי, ואיך תמיד, אבל תמיד, היינו צעד אחד מאחור, איך תמיד היו חכמים בדיעבד, איך ידעו לשער איפה היה ומתי, 'עד לפני מספר חודשים', ואיך לא הבינו שזמן בשבי הוא חלון הזדמנויות שבכל רגע עלול להיסגר לעד. לצערי, אבא שלי היום הוא פוסטר, 'הנווט השבוי רון ארד', שאף אחד לא רוצה להיות".

לדבריה, "זו נקודת המוצא שלי לדברים הבאים. אולי חלקם יתקבלו אצל הקוראים כקלישאה, אולי חלקם יתקבלו כאמירות לא רלוונטיות, ובכל זאת: הזמן רץ. עוד מעט יחלפו 10 ימים של שבי של צעירות ומבוגרים, חיילות וחיילים, נשים וגברים, אחים ואחיות, אבות ובני זוג. המשפחות מחכות, אומרים להן 'עוד קצת לחץ צבאי ונהיה במקום טוב יותר להחזיר אותם', או 'אל תדברו עם התקשורת כי זה משפיע על המשא ומתן' או 'אנחנו עושים הכל, גם אנחנו רוצים אותם בבית'".

"גם לנו אמרו 'כולם חוזרים, ראיתם את הטייסים ממלחמת יום כיפור'. גם לנו אמרו 'אנחנו עושים הכל'. גם לנו אמרו 'סבלנות'. גם אנחנו ספרנו ימים, לילות, שבועות, חודשים ושנים. גם אנחנו התחננו לצלב האדום, וגם אנחנו טסנו לרחבי העולם להיפגש עם בכירים בינלאומיים כדי שיפעילו לחץ. והיו סרטים צהובים ובלונים כחולים, סרטונים להעלאת המודעות, ראיונות לתקשורת ובקשות לעזרה. ולכן, אני כותבת את הדברים האלה. כי לא רק שההיסטוריה חוזרת על עצמה מול העיניים שלי, נראה שמסרבים ללמוד ממנה, ואני לא יכולה לשאת את זה יותר".

את חיצי הביקורת שלה היפנתה לממשלה: "כדי להחזיר את החטופים הביתה, מקבלי ההחלטות, הממשלה והעומד בראשה צריכים לקבל החלטות קשות. צריך לשאת ולתת עם ארגון טרור רצחני, ובעיקר לתת. בנתינה לארגון טרור יש ויתורים כואבים. הם יכאיבו לנו כעם וכמדינה, והם יכאיבו לשרי הממשלה הזו מבחינה פוליטית – וזו בדיוק הסיבה שאין עסקה".

"ישלפו שוב את הדיונים על הפרסונות שהשתחררו בעסקת שליט במקום לעסוק בגורמים להתעצמות הארגון המפלצתי הזה, ואני מניחה שיהיו מי שידמיינו שלחטופים יש זמן של חמש שנים וארבעה חודשים (הזמן בו גלעד ישב בשבי). על פי העדויות מהשבי והתמונות האחרונות של החטופות שהתפרסמו, זה לא נראה כך".

"על עסקה צריך לקחת אחריות, להתייצב מול המצלמות, להישיר מבט ולהגיד 'קיבלנו החלטה'. וזה לא קורה, כי המנהיגות והאחריות הן שתי תכונות שנפלו גם הן בשבי, וצריך להחזיר אותן הביתה יחד עם 136 אזרחי ישראל פצועים וכואבים. כי אנחנו עם ישראל, ואנחנו צריכים ויכולים לשאת בכאב הוויתור, כדי שכולנו נוכל להתחיל להחלים", סיכמה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לעולם אל תפסיד, הרשם לניוזלטר שלנו

כתבות אחרונות

בחירת העורך

תיהיה בקשר איתנו

הכתובת שלנו:

 

2851 SW 58 Manor

Fort Lauderdale FL 33312

954.592.5151