טהרת המשפחה

אני צריכה לטבול ואני בבידוד האם ניתן לטבול במקווה?

לצערנו- לא. על אף שטבילה בזמנה היא מצווה חשובה, במקרה כזה הכלל הוא "חמירא סכנתא מאיסורא" ולכן יש השמע להוראות משרד הבריאות ולהישאר בבידוד, ואסור לגרום לסיכון של הטובלות האחרות.

אני בבידוד וצריכה לטבול – האם ניתן לטבול בים?

לא. מעבר לכך שישנם בעיות הלכתיות בטבילה בים, משרד הבריאות אוסר על מי שבבידוד לצאת מהבית באופן גורף (פרט לאשפוז בבית חולים). חשוב לשמוע להוראות הגורמים המקצועיים בעניין.

אני בימי הטהרה וצריכה לקבל מחזור בימים הקרובים, וחוששת מלקבל מחזור ומעוניינת לדחות את הטבילה האם יש משהו לעשות?

עקרונית – כן תלוי כמה את קרובה למחזור הבא. ניתן לפנות טלפונית לרופא הנשים שלך ולבקש כדורים לדחיית מחזור.אם את נוטלת גלולות למניעת הריון ניתן לחבר חפיסות ובכך למנוע את המחזור באישור הרופא שלך (אם החפיסה כוללת גלולות בצבעים שונים- יש לקבל הדרכה מתאימה).

אני ובעלי בבידוד האם מותר לקיים יחסי אישות?

לא, שני בני זוג שני בני זוג שבבידוד עלולים להדביק אחד את השני, ולכן יש להימנע מיחסי אישות וכן לשמור על כללי היגיינה כמו שמפורסמים בהוראות.

אני בריאה וצריכה לטבול – האם מותר לטבול במקווה? האם אין חשש של הידבקות?

מותר לטבול ואין חשש, היות ולפי כללי משרד הבריאות, אסור למי שבבידוד לטבול במקווה, ומי המקווה מחוטים כראוי.

אני בלנית – כיצד אבדוק את הנשים הטובלות?

יש להימנע כמה שיותר ממגע. באם יש צורך (כמו חציצה במקום שהאשה לא מגיעה אליה) יש לשטוף את הידים בסבון, להשתמש בכפפות מתאימות וחומר חיטוי מתאים ושוב לשטוף את הידים בסבון לאחר זריקת הכפפות.

האם מותר לערוך את ההכנות לטבילה בבית כדי להימנע משהייה במקווה לזמן ארוך?

מותר. הכלל בהכנות לטבילה (חפיפה) שהיו היכן שהאשה רגועה, ולכן אין בעיה לעשות אותם בבית. יש לצמצם כמה שיותר את הזמן שעובר מההכנה עד לטבילה עצמה, וכן לחזור לעיין בגוף לפני הטבילה. כמו יש להימנע מלהתעסק בדברים חוצצים בין ההכנות והטבילה ואין לאכול לאחר ההכנות.

אני בבידוד וסופרת שבעה נקיים – האם עלי להמשיך לבדוק עד הטבילה?

במהלך השבעה נקיים יש לבצע בדיקות טהרה כרגיל גם אם הטבילה לא תוכל להיות בזמן. לאחר סיום השבעה נקיים אין צורך להמשיך לבדוק עד הטבילה. בכל מקרה, הטבילה תמיד תהיה בלילה גם אם היא התאחרה בגלל הבידוד. מומלץ לעקוב שאין כתמים בימים אלו.

בעלי בבידוד ואני לא, האם לטבול בזמן למרות שאין אפשרות לקיום יחסי אישות?

כן, יש עניין הלכתי לטבול בזמן גם כאשר אין אפשרות רפואית לקיום יחסי אישות. אם יש קושי גדול בכך- יש לשאול שאלת רב.

אני בבידוד ועשיתי בדיקת שבעה נקיים ויש לי שאלה לגביה – מה עלי לעשות?

ראשית מומלץ להתקשר לרב כדי לברר האם יש צורך להראות את הבדיקה (לעיתים אין צורך). ניתן לשאול לגבי גודלו של הכתם דרך תמונה או שיחה טלפונית עם רב. אם ישנה אפשרות להעביר לרב את העד בשקית ניילון שקופה ואטומה- כך ראוי לעשות. יש ליידע את הרב הנשאל שבדיקות אלו הגיעו מאישה הנמצאת בבידוד. אם אפשרות זו לא מעשית – יש לשמור את כל העדים, ולשאול את הרב בתום תקופת הבידוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לעולם אל תפסיד, הרשם לניוזלטר שלנו

כתבות אחרונות

בחירת העורך

תיהיה בקשר איתנו

הכתובת שלנו:

 

2851 SW 58 Manor

Fort Lauderdale FL 33312

954.592.5151