ניצולי המיסיון נישאו מחדש כדת משה וישראל

הסיפור שמאחורי החתונה הבלתי שגרתית נעוץ בסיפורם האישי של החתן והכלה. החתן, בן למשפחה אוקראינית, למד בישיבה לעולי חבר העמים בירושלים ולאחר כמה שנות לימוד שב לאודסה, עירו. שם גילה כי הוריו הם חברים פעילים בכת היהודים המשיחיים. בעקבות השהות המשותפת הממושכת במחיצת ההורים, נטש הבן את זהותו היהודית, הפך לחבר פעיל בכת ובמרוצת הזמן אף נישא לנוצרייה מיסיונרית, שנמנתה אף היא עם ראשי הפעילות בכת.

זמן קצר לאחר עלותם ארצה, התחולל המפנה בחייהם. המידע על קליטתו בארץ של זוג מיסיונרים – הבעל יהודי עם סיפור חיים יוצא דופן והאישה נוצרייה – התקבל ביד לאחים ביום שבו הם נחתו בארץ. הרב אלכס ארטובסקי, מנהל האגף למאבק במיסיון, קיבל הנחייה מיו”ר יד לאחים, הרה”ג רבי שלום דב ליפשיץ, לעשות הכול על מנת להגיע אל המיסיונר היהודי, אשר הספיק בחייו גם ללמוד כמה שנים בישיבה, ולהוציא יקר מזולל. השיחות הרבות שקיים הרב ארטובסקי עם הצעיר עשו את שלהן והובילו גם לרצון של רעייתו להתגייר כהלכה תוך קבלה מלאה של חיי תורה ומצוות.

וכך, ביום שני שעבר, באולם אירועיםבקריית-ים נערכה ברוב פאר והדר חתונה יהודית שאת כל הוצאותיה, לרבות הקייטרינג והתזמורת, מממן ארגון יד לאחים. בין באי השמחה נראו גם הורי החתן ואחיו – מיסיונרים מובהקים, אשר כמו מלאך רע העונה בעל כורחו אמן, הופיעו במקום חבושי כיפות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לעולם אל תפסיד, הרשם לניוזלטר שלנו

כתבות אחרונות

בחירת העורך

תיהיה בקשר איתנו

הכתובת שלנו:

 

2851 SW 58 Manor

Fort Lauderdale FL 33312

954.592.5151