גזר הדין לגבר שהכה את אשתו עד לאשפוז פעמיים: 5 חודשי מאסר על תנאי

תושב השטחים ורשע בשני מקרים של תקיפה
הגורמת חבלה של ממש כלפי אשתו לשעבר

5 חודשי מאסר על תנאי נגזרו על ידי בית משפט השלום בירושלים על תושב השטחים שהורשע בשני מקרים של תקיפה וחבלה כלפי אשתו דאז, כך פורסם בכתבתה של עו”ד לילך דניאל באתר “תקדין”.

הנאשם הודה בשתי עבירות. במקרה הראשון, הכה את אשתו עד שנאלצה להתאשפז בעקבות איבוד הכרה, הקאות, כאבים באזור הבטן ופציעות נוספות. במקרה השני, גרר את אשתו ברחבי הבית, הפיל אותה והכה אותה עד איבוד הכרה, כל זאת – לעיני ילדיהם הקטינים. גם לאחר מקרה זה אושפזה האישה כשהיא סובלת מחבלות.

העונש שנגזר על הנאשם הינו 5 חודשי מאסר על תנאי, קנס בסך 7000 ₪ והתחייבות על סך 2000 ₪ שלא לעבור שוב עבירות אלימות. את העונש גזר נשיא בית משפט השלום בירושלים, השופט אביטל חן.

לדברי נשיא בית המשפט, הסיבה לעונש הקל, שניתן, לדבריו, “בלב לא קל”, היא העובדה שחלפו 7 שנים מאז העבירה האחרונה בה הורשע. בנוסף, בני הזוג התגרשו לפני כ-6 שנים, ולדברי האישה שוררת ביניהם כיום מערכת יחסים תקינה סביב גידול ילדיהם המשותפים. האישה אף תיארה כי הנאשם מעניק לה ולילדיהם יחס טוב, סיוע ותמיכה. שני בני הזוג כבר נישאו מאז לבני זוג אחרים.

בנוסף, מאז העבירות הנידונות, לא הורשע הנאשם בעבירות אלימות אחרות, ובעברו רק הרשעה אחת נוספת בעניין שהיה בלתי חוקית. לא נפתחו נגדו תיקים פליליים מלבד התיק המדובר במשפט. בנוסף, לא ניתן היה להטיל על הנאשם ביצוע עבודות שירות, מכיוון שהוא תושב השטחים. אי לכך, אף שחומרת העבירות אותן ביצע היתה עשויה לחייב אותו בעונשי מאסר בפועל, החליט נשיא בית המשפט להטיל עליו רק מאסר על תנאי, כאמור.

עם זאת, נשיא בית המשפט ציין כי המעשים אותם ביצע הנאשם פוגעים בצורה ישירה בערך המוגן בעבירה של תקיפת בן זוג, כלומר בהגנה על ביטחונו האישי של הפרט ועל שלומו הגופני. בשל כך, כל אחד מן האישומים בהם הורשע הנאשם יכול היה להוביל לענישה של עד 10 חודשי מאסר, לולא הנסיבות המקלות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לעולם אל תפסיד, הרשם לניוזלטר שלנו

כתבות אחרונות

בחירת העורך

תיהיה בקשר איתנו

הכתובת שלנו:

 

2851 SW 58 Manor

Fort Lauderdale FL 33312

954.592.5151