חסימה בדרך לג'נין

במוקד החירום של ארגון להב”ה, התקבלה ביום חמישי האחרון פניה דחופה אודות ד’, צעירה יהודיה בת 20, מאותגרת רגשית, המנהלת קשר זוגי עם ערבי. ללהב”ה דווח כי בכוונתה של ד’ לעבור להתגורר עם בן זוגה הערבי בג’נין.

ד’ מוכרת למערך הטיפול של ארגון להב”ה מזה שנים רבות: מדובר בבחורה הלוקה בנפשה, אשר מגיל 6 חוסה תחת שירותי הרווחה ומתגלגלת בין מוסדות שונים. בגיל 18, לאחר שהפכה לבגירה, הופסקה האחריות של משרד הרווחה עליה, והיא עזבה את המוסד האחרון בו שהתה. מאז, היא הפסיקה ליטול את התרופות הפסיכיאטריות להן הייתה זקוקה, ומצבה הנפשי התדרדר. אמה של ד’ ניסתה לפנות לרווחה, אך שם נענתה כי בשל היותה של ד’ בגירה, הם לא יכולים לעשות דבר.

לאחר שהגיע מידע שאותה בחורה בדרכה לג’נין, בלהב”ה מיהרו לפעול: אשתי, ענת גופשטיין, פנתה לגורמי הביטחון בשומרון וביקשה את עזרתם. אלו פנו גם למשטרת ש”י. בנוסף, עדכנו את הוריה של הצעירה על כוונותיה ומצבה, אליהם כלל לא היו מודעים.

משכך היו פני הדברים, פנתה אשתי לאחת מרכזות הטיפול של להב”ה המתגוררת בצפון השומרון, אילת השחר, שעברה הכשרה מקצועית במסגרת סמינריון ‘קומי אורי’ שקיימנו לטיפול בבנות במצוקה, והנחתה אותה להגיע למחסום ליצור קשר עם ד’, במטרה לנסות להניא אותה מהחלטתה לעבור לג’נין.

הרכזת ובעלה לא חשבו פעמיים והגיעו במהירות למחסום בכניסה לג’נין. בפגישתם, הועלתה אשתי על הקו, ו-ד’ סיפרה כי בכוונתה לעבור יחד עם בן זוגה לחו”ל. לאחר שיחה ארוכה, הם הצליחו לשכנע את ד’ כי מצבה מחייב אותה לטפל בעצמה, והיא השתכנעה לנסוע יחד עם בן זוגה לבית החולים הפסיכיאטרי הקרוב לבחינת קבלת טיפול.

תחילה בבית החולים סירבו לטפל ב-ד’ מסיבות בירוקרטיות, אולם לאחר שענת יצרה קשר עם חדר המיון, שוחחה עם האחות הראשית והסבירה לה כי מדובר בצעירה מאותגרת נפשית שנפלה בין הכסאות, שאם לא תקבל טיפול כעת עלולה לפגוע בעצמה ומצבה עלול להחמיר משמעותית, נעתר בית החולים לטפל בה, ו-ד’ אושפזה במקום למשך מספר ימים.

בסוף אנחנו עושים כל מה שאנחנו יכולים, אם זה בליווי הנפשי ובמעטפת שאנחנו מעניקים, אבל המשאבים שלנו מוגבלים. למרבה הצער רשויות החוק לא עושים מספיק מול התופעה הקשה הזו, של צעירות אומללות שנקלעות לקשרים עם ערבים שמנצלים אותן בשל מצבן. עם זאת, נעשה הכל כדי לסייע ל-ד’ להשתקם ולחזור לעם ישראל באופן מלא, ולכל צעירה יהודיה שנמצאת במצוקה אנחנו אומרים: “יש לך כתובת לעזרה. פני אלינו ונעשה הכל כדי לעזור לך”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לעולם אל תפסיד, הרשם לניוזלטר שלנו

כתבות אחרונות

בחירת העורך

תיהיה בקשר איתנו

הכתובת שלנו:

 

2851 SW 58 Manor

Fort Lauderdale FL 33312

954.592.5151