טיפים וכללי זהירות לל"ג בעומר

אז ל”ג בעומר מתקרב ואיתו גם המדורות.המדורות יכולות להיות דבר כיפי ומהנה ביותר, אבל אם לא שומרים על מספר כללים בסיסיים, המדורות יכולות להיות סכנה גדולה מאוד!

1. כאשר אתם מדליקים את המדורה, ועד הרגע שאתם מכבים אותה, תוודאו שאין חפצים דליקים בסביבה, כלומר, שאין שום דבר שעלול להתלקח. דבר כזה יכול לגרום לשריפה גדולה שלא תמיד תוכלו לשלוט עליה וזו כבר באמת סכנת חיים. לכן לפני ההדלקה, תעשו סיבוב (אפילו עם פנס במקרה שכבר חשוך) ותוודאו שבאמת אין דברים דליקים ליד האזור שבו אתם רוצים להדליק את המדורה. מדובר כמובן גם על כל מיני בקבוקים עם משהו דליק וגם על כל מיני שיחים ודברים כאלו שעלולים להתלקח.

2. תביאו איתכם מספר פנסים ולא אחד. סיבה אחת פשוטה היא שאם נגמרות הסוללות לאחד מהם – תמיד יש עוד ולפעמים יש מקרים שבהם צריך פנס דחוף וזה לא מצב נעים שלפנס היחיד שיש נגמרו הסוללות.

3. טיפ חשוב באמת, מה להביא ומה לא להביא ומה לא:
לא להביא: רצוי מאוד לא להביא דברים יקרי ערך ודברים קטנים שאין בהם צורך של ממש היות ו: א’ – הם יכולים להתלכלך או להינזק וכמובן שאם מדובר בדברים קטנים – הם יכולים להיעלם בחשיכה. מדובר על דברים כגון: תכשיטים, ספרים שיקרים לכם, לפטופים ועוד כל מה שעולה לכם על הדעת שהוא לא באמת נחוץ למדורה.

לאלו אשר מביאים מערכת מוזיקה. זה כמובן מוסיף לאווירה, אבל המלצה זו מתחלקת ל-2:
1- רק אם אתם בטוחים שיש מקור חשמל כדאי להביא, אחרת באמת חבל שזה יהיה שם סתם.

2- כדאי לשים את זה במקום רחוק מהאש ומכל ההמולה כדי שלא ייגרם נזק למערכת.

3. להביא: מומלץ להביא תיק עזרה ראשונה וגם תכשיר נגד יתושים למקרה ויהיו (וזה יכול להרוס את כל הערב אם יהיו הרבה יתושים ולא יהיה תכשיר נגדם).

4. עירנות מונעת אסון. זה אחד הטיפים הכי חשובים כאן. היו כבר לא מעט מקרים שבהם עירנות של מישהו או מישהי מנעו אסון כבד. תהיו עירניים ותשגיחו ששום דבר לא נשרף או מתלקח.

תהיו עירניים כלפי האחרים – שימו לב למשישהו אשר מתקרב למדורה עם חומר דליק (למשל) תעירו לו על זה. אם אתן רואים שאתם לא מצליחים להיות עירניים כל הזמן – תמנו מישהו (או מישהי) שתפקידו יהיה להיות עם עיניים פקוחות ולוודא ששום דבר חריג לא קורה.

5. זה טיפ מאוד חשוב שיכול להציל חיים במקרה חירום – דעו מה מיקומכם המדויק!! (או לפחות תשתדלו).

אם ח”ו קורה אסון – זה שאתם יודעים מה מיקומכם המדויק יכול להציל חיים. חשוב שתבינו שברגע שקורה אסון – כל שניה היא קריטית והמצב יכול להיות גרוע משניה לשניה. היו מקרים שבהם אסונות היו גדולים בהרבה ממה שהם היו “צריכים” להיות בדיוק בגלל הסיבה שכוחות ההצלה חיפשו את המקום והזמן שעבר עד שהם הבינו היכן באמת האנשים נמצאים, היה זמן קריטי ביותר.

6. תוודאו תמיד שיש גישה לרכב היכן שאתם נמצאים (גם אם אתם הולכים ברגל למקום המדורה), כי במקרה וקורה איזה אסון – פינוי ברכב הרבה יותר יעיל ומהיר.

7. תבדקו היכן נמצא מקור המים הקרוב ביותר, היות ואם תצטרכו לכבות משהו, עדיף שלא תשקיעו זמן בלחפש את המקור הזה במקרה שתצטרכו, אלא שהזמן יוקדש ללכת אליו ולהביא ממנו מים. אם אין מקור מים – תביאו איתכם כמה בקבוקים מלאים במים לכיבוי האש. במידה ומקור המים רחוק תביאו איתכם בקבוקים ריקים ותמלאו אותם כדי שיהיו לכם מים זמינים.

8. תוודאו שיש קליטה היכן שאתם נמצאים, במקרה שתצטרכו להזעיק עזרה – הקליטה לא תהווה עבורכם בעיה. אם אתם רואים שאין קליטה – תחשפו מקום קרוב שבו יש קליטה ואם תצטרכו לעשות טלפון חירום.

9. אם אתם ישנים במקום מסביב למדורה. קחו כמה מטרים ביטחון ושלא יהיה מצב שכולכם תישנו והמודרה תהיה עדיין דלוקה! אם המדורה דלוקה תמיד שיהיו לפחות שני אנשים ערים (כי אם אחד נרדם השני מעיר אותו) וגם יותר קל להישאר ערים כשיש עם מי לדבר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לעולם אל תפסיד, הרשם לניוזלטר שלנו

כתבות אחרונות

בחירת העורך

תיהיה בקשר איתנו

הכתובת שלנו:

 

2851 SW 58 Manor

Fort Lauderdale FL 33312

954.592.5151