"תלמדי על מוחמד, נסדר לך מקום לישון"

מצוידים בספרי קוראן בעברית ובאנגלית, אנשי מרכז
'דאר אל־סאלאם' מטיפים לעוברי אורח להתאסלם
בניגוד לחוק. "האסלאם הוא הדרך לאושר",
הם מבטיחים לכתבת mynet ו"ידיעות ירושלים".
המשטרה: הנושא נבחן בידי גורמים מקצועיים

בעיצומו של גל הטרור, ומתחת לאפם של אנשי כוחות הביטחון שמוצבים במקום, פועלים בסופי שבוע שני מטיפים מוסלמים שמנסים לשכנע את העוברים והשבים להמיר את דתם. מצוידים בספרי קוראן ועלוני מידע הם מציעים “להגיע לאושר דרך דת האסלאם”.

“מה שאת יודעת על האסלאם”, אומר לי אחד מהם ביום שבת האחרון, “זה מה שאת רואה בטלוויזיה ובתוכניות על האסלאם של צביקה יחזקאלי. הכל שקרים – הכל לא נכון”. ואז הוא מגיש לי כרטיס ומפציר בי: “תתקשרי ואני אסביר בטלפון”.

ביום שבת בבוקר התייצבו אבו־חסן ומוסה ארקם ממרכז דאר אל־סאלאם ליד שער שכם, אחרי שנסעו לשם כל הדרך מכפר קרע שבצפון.

כדי לחסוך בכסף הם הלכו ברגל מהכניסה לעיר ועד לעיר העתיקה. הם לבושים עביות ארוכות ומוסה גם חובש על ראשו כיפה גדולה. השקט היחסי של השבוע האחרון הביא בשבת בבוקר גם אי אלו יהודים לקפה רימון שליד שער שכם, שהתרוקן לאחרונה בשל המצב הביטחוני. גם קבוצות קטנות של צליינים הגיעו לאזור, בדרכן לוויה דולורוזה.

על כרטיס הביקור שאבו־חסן שולף כתוב בעברית ‘דאר אל־סאלאם להכרת האסלאם: במרכזנו מלמדים אותך דת האסלאם. חלוקת ספרים ופולדרים בעברית בחינם’. המרכז עצמו פועל במסגד המרכזי של כפר קרע. אבו־חסן מסביר שמשמעות השם היא ‘דרך השלום’.
מה עושים במרכז הזה?
“אנחנו נסביר לך מה זה האסלאם. בסך הכל זה די קרוב ליהדות – גם אנחנו מאמינים בנביא משה. זו דת יפה, מקבלת את כולם”.

איך זה הולך?
“את מגיעה לכמה ימים למרכז שלנו בוואדי ערה ומשתתפת בשיעורי דת של האימאם של המסגד. תקראי בקוראן ותלמדי על מוחמד ועל אללה. אנחנו נסדר לך מקום לישון – הכל באווירה טובה”.

אתה מתכוון שבסופו של הסמינר שלכם אני אתאסלם?
“אם תרצי, תקבלי על עצמך את הדת, הרי האסלאם מקבל את האדם שבוחר להמיר את דתו בזרועות פתוחות”, הוא מסביר בקול שקט.

“כל אדם יכול בכל רגע נתון להפוך למוסלמי ולהישאר כפי שהוא. הוא לא צריך להתנתק מהמשפחה או לשנות את ההרגלים שלו”.

לאחר מכן הוא מציע לי לקבל ממנו את ספר הקוראן. אין לו עותקים בעברית, מפני שלדבריו כבר חילק את כולם. מה שנותר אלה עותקים בספרדית ובאנגלית. “את יכולה להיות מוסלמית ולהישאר בקשר עם ההורים, האחיות החברים”, הוא חוזר. “רק תצטרכי להפסיק לאכול חזיר, אבל את יהודייה אז בטח את לא אוכלת חזיר במילא, ולהימנע משתיית אלכוהול כדי לטהר את הגוף והנפש. האסלאם היא דת מקבלת מאוד, ליברלית. דת של שלום, חסד וסליחה”, הוא מרגיע אותי. ארקם מהנהן ומחייך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לעולם אל תפסיד, הרשם לניוזלטר שלנו

כתבות אחרונות

בחירת העורך

תיהיה בקשר איתנו

הכתובת שלנו:

 

2851 SW 58 Manor

Fort Lauderdale FL 33312

954.592.5151