עשר סיבות

לך בת ישראל יקרה!

להלן אמנה מספר סיבות מדוע לא כדאי לך להתבולל:

כל כך הרבה ערבים פיתו יהודיות צעירות ותמימות ללכת אחריהם. יהודיות שנלכדו ברשתם של ערבים, שבהתחלה היו נחמדים והבטיחו להן את כל העולם והסוף החוזר על עצמו כמעט בכל המקרים – הנשים סבלו מאלימות קשה מצד הבעל או משפחתו. הם הפכו לסוג ד’ ונהיו שפחות של הבעל, החמות, הגיסות והאחיות. הם נכלאו בתוך החמולה והכפר ובמקרה הטוב הצליחו לשחרר אותם עם או בלי הילדים ולשקם אותן כדי שיחזרו להאמין בעצמן.

הערבים ראו שהם לא מצליחים להילחם בנו במלחמות פיזיות. צה”ל צבא הרבה יותר חזק מהם, אז הם מנסים להילחם בצורה אחרת – להתחתן עם הבנות היהודיות וכך להסיר אותן ואת ילדיהם מעם ישראל. צריך להבין שהמלחמה אצלם זה חלק מהדת. אצלם להיות שהיד ולהרוג יהודים זה מטרת חיים. לזה הם חונכו מילדות. הם חונכו לשנוא את היהודים, אז זה לגמרי לא מופרך שיגיעו גם למעשים. הם חונכו על ערכים ותרבות שונה לגמרי ממה שאת חונכת.

אולי הוא נראה לך אדיב, נותן לך המון ומפנק במתנות ובמחמאות. תדעי לך שאף אחד לא נותן בלי תמורה. אדם נורמלי כשהוא רוצה להתחתן הוא בודק גם בעצמו את הצד השני. הוא מנסה “לקנות” את הלב שלך במתנות ובמחמאות וכך לשלוט עלייך. באופן שמרוב שאת מאוהבת תלכי אחריו ותסכימי לכל רצונותיו. אם הוא נותן יותר מדי כנראה שיש לו אינטרס כלשהוא. זה יכול להיות לקבל דרכך אזרחות ישראלית, להתחתן איתך וכך ליישם את “שליחות חייו”, לשלוט בך ולעשות בך ככל העולה על רוחו. לאחר החתונה כבר לא תהיה לך דרך חזרה.

הזמן מאפשר פרספקטיבה אחרת. קחי לך קצת זמן לעצמך בשביל לחשוב שוב על הקשר, חודש – חודשיים והכי טוב חצי שנה, תגידי לו שאת רוצה לבחון את הקשר. אם הוא באמת בחור טוב ואם הוא באמת אוהב אותך, הוא יבין ויאפשר לך את הזמן הזה. בזמן הזה אל תצרו שום קשר, לא בע”פ ולא בכתב. ממרחק הזמן מסך ההתאהבות יורד קצת ואז דברים נראים כפי שהם באמת. הלב קצת יירגע והשכל וההיגיון יתחילו לעבוד. את תוכלי לחשוב באופן צלול יותר ולראות מה נשאר מהקשר. אם את מתגעגעת, או שאת מרגישה הקלה. מה השכל אומר לך ומה הלב אומר, איך את מרגישה עם הקשר הזה. האם הוא עושה לך טוב? האם הוא מוציא ממך את הדברים הטובים שבך?

יש להבדיל בין התאהבות לבין אהבה. התאהבות היא דבר חולף. אני בטוחה שכבר התאהבת בחייך. תחשבי רגע ממרחק הזמן, האם נשאר זכר להתאהבות הזאת? אם לא, כנראה שמעולם לא הייתה שם אהבה. אהבה לעומת זאת היא משהו שנבנה בהדרגה והיא מבוססת על כבוד הדדי, אכפתיות ורצון לעשות טוב אחד לשני, הבנה הדדית, הכלה וקבלה זה את עולמו של זה. תהיי כנה עם עצמך, האם הדברים האלו קיימים בקשר שלכם? האם ישנה הדדיות?

אולי עכשיו את מרגישה צורך לעשות “דווקא” להורים שלך או לאחרים. את בגיל ההתבגרות וזה מובן. מותר לך להפגין עצמאות, לעשות מה שאת רוצה ואפילו לטעות. הבעיה היא שיש טעויות שהמחיר שמשלמים עליהן הוא גבוה מאוד. ככל שממשיכים בטעות יותר זמן, כך המחיר שישלמו עליה בעתיד ילך ויגדל. אז לעשות “דווקא” זה אולי צעד חשוב בהתפתחות שלך כאדם, רק תהיי כנה עם עצמך- אם את עושה את זה רק כדי לצאת נגד ההורים שלך או באמת כי את חושבת שזאת החלטה נכונה עבורך. עזבי מלחמות כבוד ואגו. את הרבה יותר בוגרת מזה ולא שווה שבגלל הכבוד תהרסי את חייך.

את בת של מלך. אל תשכחי זאת לעולם. ה’ תמיד אוהב אותך. גם אם חטאת. ה’ תמיד מוכן לקבל אותך באהבה רבה. הוא תמיד מקבל את השבים אליו בתשובה והוא תמיד סולח לכל מי ששב אליו באמת. וכן, זאת עבירה חמורה להתחתן עם ערבי ובכך לצאת מעם ישראל, את וצאצאייך. העולם הזה הוא רק פרוזדור לעולם הבא. החיים כאן הם זמניים. בעולם הבא, ה’ דן את כל האדם. איך את רוצה להגיע לשם: בפחד ובחרדה או בשמחה וביטחון?

את יכולה להגיד שאת לא אשמה, שהיו לך חיים קשים ולכן בחרת בחירות כאלה, אך כל אלו הם תירוצים כדי להתנער מאחריות על החיים. יחד עם החיים הקשים שלך נתנו לך גם כוחות נפש וכישרונות ייחודיים על מנת שתצליחי להתגבר על כל המכשולים. ה’ לא נותן לאף אדם ניסיון שהוא לא יכול לעמוד בו. ‘זה כנגד זה עשה אלוקים’. מול הרע הוא שם טוב, כדי שתהיה בחירה חופשית. את יכולה לבחור בטוב ואת יכולה לבחור ברע. הבחירה בידייך ואף אחד לא יכול לקחת אותה ממך. תמיד יש לך את הבחירה. אבל ברגע שבחרת תדעי שכבר אין דרך חזרה, תצטרכי לשאת בתוצאות.

וככל שיעבור הזמן אם תרצי לחזור בך, יהיה לך הרבה יותר קשה והמחיר שתשלמי יהיה הרבה יותר גבוה. אני הייתי בוחרת בצד של הטובים. אולי הוא נראה פחות מושך, אבל אני מעדיפה להיות עם מלך העולם- עם הקב”ה ששולט על כולם ומחליט מה יקרה, מאשר עם בני אדם, בני תמותה, שהיום הם ככה ומחר מי יודע איך הם יתנהגו.

ועוד משהו שאת צריכה לדעת, לפני שירדת לעולם הנשמה שלך הסכימה לקבל את החיים האלו, את המשפחה הזאת ואת כל הקשיים והיא הבטיחה לבורא עולם לקיים את שליחותה בעולם באופן הטוב ביותר. היא בחרה בכל זה, כי היא ידעה שהיא מקבלת גם כוחות בהתאם לקשיים ושמצפה לה המון שכר והמון טוב אם תצליח בשליחותה.

זכרי תמיד מי את. את יהודייה. יש לך נשמה יהודית. את שייכת לעם ישראל. את שייכת לעם הנבחר. יש לך הרבה במה להתגאות. אנחנו עם סגולה מכל העמים. התכונות של עם ישראל הן: ביישנים, רחמנים וגומלי חסדים. אבות אבותייך ויהודים בכל הדורות נלחמו ומסרו נפשם על יהדותם. קיימו מצוות בסתר כדי שהם וצאצאיהם יכירו את היהדות ויהיו חלק מעם ישראל, שלא יתבוללו בגויים. כדי שאת תישארי יהודייה. חיילים רבים מתו במלחמות ישראל כדי שאת תחיי כאן בביטחון. תחשבי על זה, את עוברת לצד השני של המתרס.

את לא צריכה אותו. את לא צריכה שהוא “יציל” לך את החיים. אם ה’ העמיד אותך בניסיון כזה, זה אומר שיש לך מספיק כוחות נפש כדי לבנות את חייך בעצמך. תסמכי על הקב”ה, אם רק תראי נכונות שאת הולכת אחריו ושאת אתו, הוא כבר יסדר כל מה שצריך כך שיהיה לך הכי טוב בעולם.

אם את אוהבת את עצמך אל תלכי אחריו. אם את באמת אוהבת את עצמך מגיע לך הרבה יותר ממנו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לעולם אל תפסיד, הרשם לניוזלטר שלנו

כתבות אחרונות

בחירת העורך

תיהיה בקשר איתנו

הכתובת שלנו:

 

2851 SW 58 Manor

Fort Lauderdale FL 33312

954.592.5151