"20% מהתלמידים – ילדים מנישואי תערובת"

הגרעין התורני ביפו פועל לחיזוק הזהות היהודית במציאות לא פשוטה. “בממוצע, בכל בניין ישנה משפחה מתבוללת אחת לפחות”, מספרים אנשי הגרעין
אלחנן גרונר

המציאות בערים המעורבות, הכוללות כיום כמעט כל עיר בישראל, הופכת עם השנים יותר ויותר מסובכת. נישואי תערובת, התבוללות במוסדות הלימוד הממלכתיים, ולעיתים גם פשיעה מתגברת ו”כיבוש שקט”.

יפו מוצגת בידי השמאל כסמל ל”דו קיום”, אולם לא כל כך בטוח שהיהדות מחבבת “דו קיום” שכזה. בפרסומים של הגרעין התורני הפועל ביפו עולה כי ברבים ממוסדות החינוך בעיר לומדים יחד יהודים וערבים, וכי “בממוצע, כמעט בכל בניין ישנה משפחה מתבוללת אחת לפחות”. אולם נראה כי הנתון המעניין הוא דור ההמשך שמביאים הזוגות המתבוללים. לדברי אנשי הגרעין, “כיום בכיתות ביפו יש כבר כ-20% ילדים שנולדו מנישואי תערובת, בדרך כלל של נערות יהודיות עם ערבים”.

בגרעין מנסים לפעול לשינוי המגמה, ומגבירים פעילות של חיזוק הזהות היהודית. הגרעין הקים ישיבה ומדרשה, מחזק את מוסדות החינוך הממלכתיים דתיים, מפעיל פרוייקטים בגני הילדים ובקרב העולים, מביא סיורי חיזוק ליפו ועוד.

יש לציין כי לא אחת סובלים אנשי הגרעין התנכלויות ובכללן פגיעה בכלי הרכב שלהם מידי ערבים. אך למרות ההתנכלויות, וכתבות שטנה נגדם בכלי תקשורת מסויימים, ממשיכים אנשי הגרעין בפעילות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לעולם אל תפסיד, הרשם לניוזלטר שלנו

כתבות אחרונות

בחירת העורך

תיהיה בקשר איתנו

הכתובת שלנו:

 

2851 SW 58 Manor

Fort Lauderdale FL 33312

954.592.5151