מתווה הדיקטטורה של "העם"

העם כולל רק אוכלוסייה אחת. קומץ שולי שלא עבר את אחוז החסימה בבחירות האחרונות, ומאז הוא מוכן לעשות הכל חוץ מלהכיר בכך שהוא הפסיד בבחירות

המתווה המביש שהציג אמש נשיא המדינה בעניין הרפורמה המשפטית, אותו כינה “מתווה העם” תוך הנדסת תודעה מגוחכת – מעביר מסר אחד בלבד:

“העם” איננו רוב הציבור היושב במדינת ישראל. לא זו בלבד ש”העם” איננו דווקא הציבור היהודי, אלא אפילו את רוב האזרחים החיים במדינה – הוא גם כן לא כולל.

“העם” לשיטתו של הרצוג איננו מי שהולך לקלפי ומצביע בבחירות.

“העם” איננו רוב הציבור המאמין בערכי היהדות והמסורת כאבן היסוד של מדינת ישראל.

“העם” איננו כולל את תושבי ירושלים, יהודה, שומרון ובנימין, בני ברק אלעד ומודיעין עילית.

העם אפילו לא כולל את תושבי באר שבע, שדרות וקריית שמונה.

העם כולל רק אוכלוסייה אחת. קומץ שולי שלא עבר את אחוז החסימה בבחירות האחרונות, ומאז הוא מוכן לעשות הכל חוץ מלהכיר בכך שהוא הפסיד בבחירות.

אתם יודעים מה? גם זה לא. העם, לשיטתו של הנשיא הרצוג – איננו דבר מוחשי הנמצא במקום כלשהו במדינת ישראל או באיזו מדינה אחרת. העם הוא בסך הכל לא יותר מאשר מושג מופשט וערטילאי, הקיים במוחו הקודח של נשיא בית המשפט העליון בדימוס אהרון ברק, ומעוצב לפי השקפתו. הערכים בהם אהרון ברק מאמין – הם למעשה העם האמיתי. רק כך ניתן להבין מדוע הנשיא השתמש במונח “מתווה העם” למתווה ההזוי שהציג אמש. כי מי שעיניו בראשו יודע שאפשר להגיד על המתווה הזה המון דברים, אבל דבר אחד בטוח לא ניתן לומר עליו – שהוא מתווה העם.

המתווה הזה הוא מתווה הנשיא, ולא של הנשיא הרצוג, כי אם של הנשיא אהרון ברק. הוא הנשיא, הוא ראש הממשלה, הוא הכנסת והוא העם. המתווה הזה הוא מתווה שנועד להמשיך לאפשר לדיקטטורה המשפטית לשלוט בישראל, להלעיט את האומה בערכים הזויים שלא מוסכמים עליה, ולהנדס מחדש את החברה בישראל.
המתווה הזה מסמל יותר מכל את הניתוק החריף בין האצולה האליטיסטית היושבת במגדל השן הצפונבוני לבין העם האמיתי היושב בציון.

המתווה הזה מוכיח שוב – אין באמת עם מי לדבר. יש כאן קבוצה קטנה שחושבת שהיא העם, וכשהמציאות לא מסתדרת לפי תוכניותיה – היא מוכנה “לשרוף את המועדון”.


ובכן אדוני, כבוד נשיא המדינה, יש לי חדשות בשבילך. יש עם בישראל, והוא אמר את דברו. 64 מנדטים הצביעו בבחירות בצורה חד משמעית – רוצים רפורמה משפטית! זהו מתווה העם האמיתי, זה מה שהעם בחר וזה מה שהוא רוצה. הניסיון הנואל שלך להציג מתווה המשרת רק צד אחד – דהיינו את הצד של המיעוט שלא זכה בבחירות – ועוד לקרוא לו “מתווה העם” – הניסיון הזה נועד לכישלון מראש, ואני מקווה שגם חברי הממשלה מבינים זאת ולא יתפתו להסכים לו.

הגיע הזמן שאתה וחבריך תתחילו להפנים שלא רק אתם חיים במדינה הזאת, אלא שיש פה באמת עם שלם שחי פה. ובמקום לאיים באקדח שלוף של מלחמת אחים יזומה – הגיע הזמן שתתחילו לכבד גם את הרוב ואת הכרעתו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לעולם אל תפסיד, הרשם לניוזלטר שלנו

כתבות אחרונות

בחירת העורך

תיהיה בקשר איתנו

הכתובת שלנו:

 

2851 SW 58 Manor

Fort Lauderdale FL 33312

954.592.5151