המיסיונריות ניסו להמיר את דתה מבלי שידעה

ב’יד לאחים’ מספרים את סיפורה של נ’, ששתי מיסיונריות פעלו בעקביות במשך שבועות להמרת דתה במסווה של לימודי יהדות.

אל חייה של נ’, אישה קשת יום תושבת רחובות, השתרבבו צמד מיסיונריות שבמסווה של לימודי יהדות הטמיעו בה תפיסות ועקרונות נוצריים.

על הסיפור מדווחים פעילי ‘יד לאחים’ שבמקרה התוודעו לסיפורה של נ’, נכנסו לתמונה והבהירו לה מה מסתתר מאחורי לימודי היהדות הללו.

על נ’ מספרים פעילי הארגון כי מדובר באישה קשת יום, יתומה מאב ואם, שגם לאחר נישואיה לא מצאה מנוח לנפשה לאחר שבמשפחת בעלה הפכה דחויה ובלתי רצויה. באחד הימים נקשו על דלת ביתה שתי נשים שהציעו לה “חוברת על יהדות שתעשה אותך יותר מאושרת”, בשיח נעים וחברותי גרמו לה להזמין אותן להיכנס הביתה והיא פתחה בפניהן את סגור לבה וסיפרה להן על מצוקתה.

השתיים גילו אוזן קשבת ועד מהרה הפכו לאורחות של קבע. הן היו פוקדות את הבית מדי שבוע ומלבד ההאזנה לדברים שגוללה באוזניהן, השמיעו והטיפו לה. באחד הביקורים הראשונים הן העניקו לה את ‘הברית החדשה’. כשהיא ביקשה להבין מה פשרו של ספר זה הן אמרו כי “זהו ספר נוסף של התנ”ך”.

במשך חצי שנה הפכו שתי הנשים המיסיונריות לחלק בלתי נפרד מחייה של קשת היום שהלכה שבי בקסמן. תחילה היא עצמה תמהה ולא הבינה מה מתרחש בדיוק. “אם אתן מדברות כל כך בלהט על היהדות, מדוע אינכן הולכות בכיסוי ראש?”, שאלה את האורחות שביקשו להטיב עמה. הללו השיבו לה כי “המצוות הללו כיום כבר לא רלוונטיות”.

בתמימותה קיבלה את המענה כהגיוני, בעיקר כשהוא מופיע מפיהן של צמד חברותיה החדשות.

המפנה בסיפורה של נ’ הגיע כשיום אחד צלצל הטלפון בביתה, ועל הקו הייתה אישה שביקשה להתרים אותה לארגון שעוסק בהקמת מקוואות טהרה. המתרימה ציינה שהתרומה תעניק לה זכות גדולה. נ’ ענתה לתומה כי לפי מיטב ידיעתה “היום כבר לא צריך לקיים את המצוות האלה”.

התשובה הזו, שנשמעה בבטחה, עוררה את תמיהת המתרימה והיא המשיכה לברר מאין הסיקה נ’ את המסקנה המופרכת. נ’ השיבה לה כי מדי שבוע פוקדות את ביתה “נשים טובות מהארגון עדי ה’ באות אליי הביתה והן מלמדות אותי יהדות”.

בעקבות השיחה מיהרה המתרימה ליצור קשר עם ‘יד לאחים’ ולספר על המקרה.

פעילות הארגון יצרו קשר עם נ’, הבהירו לה כי אין מדובר בנשים יהודיות אלא במיסיונריות ומיהרו לקבוע עמה פגישה. בפגישה שנמשכה אל תוך הלילה נפרשו בפני האישה כל האמיתות שהבהירו לה כי הולכה שולל במשך כל החודשיים האחרונים.

בשלב מסוים היא פרצה בבכי ואמרה: רק כעת אני קולטת שהנשים הללו רצו בעצם להמיר את דתי ולהפוך אותי לנוצרייה, מספרים אנשי ‘יד לאחים’.

בין נ’ לבין פעילות הארגון נוצר קשר. היא הודיעה למיסיונריות כי היא מבקשת לנתק מהן כל מגע וכי היא דורשת מהן שלא לפקוד את ביתה עוד. הקשר בינה לבין יד לאחים הלך והתהדק. בימים אלו של עונת הרישום, היא רשמה את שתי בנותיה למוסד דתי הקרוב למקום מגוריה והיא עצמה החלה להשתתף בקביעות בשיעור תורני לנשים.

הדיווח האחרון החותם את התיק של נ’ ביומן ‘יד לאחים’, מתעד במילים קצרות ומרגשות התפתחות אחרונה, שאותה רושמת ד’, אחת הפעילות. “נ’ סיפרה לי היום בדמעות כי לראשונה מאז החל הקשר בינה לבין המיסיונריות, עלתה על קבר אמה ואמרה תהילים. זה מעיד על הניתוק שלה מהם; אחד היסודות של הכת היא כפירה מוחלטת בהישארות הנפש ובעלייה לקבר”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לעולם אל תפסיד, הרשם לניוזלטר שלנו

כתבות אחרונות

בחירת העורך

תיהיה בקשר איתנו

הכתובת שלנו:

 

2851 SW 58 Manor

Fort Lauderdale FL 33312

954.592.5151