פרטיות

זה די נדיר שלקוח חוזר אלי לסיבוב נוסף. הופתעתי לראות את פיטר שוב באותן נסיבות. לפני עשר שנים, כשאשתו הודיעה לו על רצונה להתגרש, הוא קיבל זאת בהפתעה גמורה ולא הבין להבין מה המקור לזה. אשתו אמנם סיפקה לו את סיבותיה, אולם פיטר בחר להאמין שיש משהו מאחורי הקלעים. חקרתי בשעתו רבות אולם לא מצאתי רמז להימצאותו של קשר אינטימי אחר. גירושיו היו קשים מנשוא וגבה מחיר כלכלי כבד.

“אני מתחתן עוד חודש” סיפר לי בפגישתנו אולם שנינו ידענו שאם אנו נפגשים, הרי שזה לאו דווקא אירוע משמח כרגע. “מזל טוב” עניתי תוך התעלמות מעובדה זאת. מתברר שעל אף שיצא מהקשר כשידו על התחתונה וחסר אמצעים, הרי שבמהלך השנים הוא שיקם את חייו בצורה נאותה. פיטר תמיד היה בעל יכולת אישית גבוהה. בעברו היה קצין בכיר בסיירת מובחרת, וכשהתאזרח כיהן במספר תפקידים ניהוליים בחברות מובילות. נכון להיום, הוא הקים עסק עצמאי שמצליח לכלכל אותו ברווחה, וכן הצליח כבר לרכוש מחדש נכס קטן באיזור השרון.

את ריטה הכיר לפני כשנה וחצי בארוע חברתי כשחבר הציג אותם זה לזו. הוא נדלק על המראה שלה בשניה הראשונה. כבר באותה שיחה ראשונית היא נענתה לו והם קבעו להיפגש. מספר חודשים לאחר מכן הם שכרו לעצמם דירה משותפת. פיטר כבר מזמן לא חווה כזאת נחת מזוגיות. הוא אהב כל דבר שקשור אליה ולכן המשיך להעניק ולהעניק, וטוב שכך. אלא שככל שהזמן שעבר החל לגלות שזה חד כווני. הוא אמנם מקבל ממנה המון אהבה, מילים יפות, אין סוף ריגושים וסקס מטורף, אף בכל מה שקשר לעולם החומרי, הוא זה שמזרים ללא הרף.

“במה היא עובדת ?” שאלתי. “לא עובדת כרגע” השיב. בנוסף, הוא לא יכול להתעלם מכך שהיא חרדה מאד לפרטיות שלה. שאלתי לכוונתו והוא הסביר שלפעמים היא מקבלת הודעות כתובות ומצחקקת אולם לא משתפת אותו מה מצחיק אותה. אין לו גישה להודעות המייל שלה, ופעם במקרה קרא הודעה שנשארה פתוחה, שהשאירה בו רושם שהיא מפלרטטת עם אדם אחר. “אין משהו חד משמעי” טען “אלא רק רמיזות קלות”. אם פיטר היה שואל אותה ישירות על כך, הוא לא היה מקבל תשובה אלא התקפה: “זה לא עניינך” אמרה לו לא פעם, תוך שהיא מגנה על העולם הפרטי שלה. מסתבר שזה היה תנאי מקדים לקשר ביניהם: הפרטיות שלה.

גם בפעם הקודמת היה קל לסגור עם פיטר. זה תענוג לעבוד עם אנשים שמבינים ענין מהר. התחלתי לחקור את הרקע שלה, ולא מצאתי הרבה נתונים שסייעו לי. היא גרושה, אולם האקס שלה מתגורר בחו”ל ולא יכולתי לשאוב ממנו נתונים. היא בעצמה עלתה לארץ לפני כשעשרים שנה, כך שיצא שבני משפחתה הקרובה נשארו מאחור. הטריד אותי שלא מצאתי מקום עבודה מסודר בעברה. היא מעולם לא קיבלה משכורת, ולא היה לה עסק עצמאי או מניות בחברה. מקור המידע הכי טוב בחקירות מסוג זה, הם השכנים. ביקרתי בכתובות הקודמות שלה, ומצאתי סיפור כיסוי הולם לדבר עליה. אף אחד לא ידע מה היא עשתה למחייתה, אולם ציינו שתמיד היה גבר בחייה. “היא אחת מאלה שחיות על חשבון מישהו אחר” רמז לי אחד השכנים.

הוא יודע את זה כי ריטה שוחחה על כך מתישהוא עם אשתו. כמו בכל תיק, גם את פיטר שיתפתי בכל התקדמות שהיא. במקרה שלו כנראה שזאת היתה טעות. “כן, אני מודע למשהו כזה” התנצל במקצת. הוא ניסה להסביר שידע על כך שהיו לה מערכות יחסים עם גברים שמימנו כל צעד שלה. “איתי זה אחרת. עובדה שאיתי היא מתחתנת”.

“מה היא עושה כל היום ?” חקרתי כעת את פיטר. נראה שהוא מתבייש מפניי על זה שהוא מצטייר כאחד שאין לו חוט שדרה בכל מה שקשור אליה. “אני לא שואל. בטח סידורים לחתונה” סגר את העניין בזה. חלק מהעסקה שלנו היה ביצוע של מעקב. באחד הימים זיהינו גבר מגיע אל הדירה למשך שעתיים. הצעתי לפיטר להגיע בהפתעה לדירה אולם הוא שלל את האפשרות. “יש לי מין הסכם איתה” הסביר פעם נוספת “שאני לא מגיע ללא הודעה מוקדמת”. עכשיו נשארתי המום. הוא זה שמשלם את השכר דירה אולם צריך להתריע על חזרתו לבית ?! “שוב הענין הזה של פרטיות ?” שאלתי, והוא השיב במבוכה. פיטר שאל אותה בערב אם היה מישהו בדירה, והיא השיבה בחיוב “כן, היה צריך לתקן משהו”, והצביעה על חלק במטבח. זה היה מספיק כדי לעורר בו ספק מחדש.

הגיע הזמן להעביר הילוך. ישבתי ארוכות עם פיטר והצעתי לו מספר אפשרויות ממש מוצלחות לפצח את המקרה, בעיקר לגבי ההתנהלות הנוכחית שלה. יצאתי מנקודת הנחה שפיטר ממילא מקבל את העבר כעבר.

פיטר לא שיתף פעולה יותר. הוא היה נחוש בדעתו לא להעמיק בזה יותר. כשאדם מספק לך הסבר אחד קבוע והגיוני, הרי שלא ניתן להתווכח איתו. פיטר נתן כל פעם סיבה אחרת. פעם אחת אמר שהיא כבר תתעשת אחרי החתונה, ובפעם אחרת ציין שגם במעקב הקודם לא היו תוצאות. במהלך השיחה ציין שאולי זה מר גורלו, וברגע אחר טען שזה חייב להיות תמים.

נראה שפיטר די מבולבל, אל שבניגוד לתחילת הדרך, הוא לא מוכן לבדוק זאת. מתישהוא הבנתי שמערכת זוגית חשובה לו, מכיוון שהוא ממש מפחד להיות לבד כמו בשנים האחרונות. פחד זה מונע ממנו לראות את האמת.

“אתה יודע מה ההבדל בין חכם לפיקח ?” שאלתי אותו שאלה שאבי ז”ל פעם שאל אותי. הוא ידע את התשובה: “חכם יודע לצאת ממצבים מסובכים, ופיקח לא נכנם אליהם מלכתחילה”. בכל זאת פיטר לא שיתף פעולה.

נזכרתי בסרטי המתיחות של יהודה ברקן כשהוא נהג להגיד: “אנחנו עוד נשוב אליו בהמשך…”

 הכותב הינו סאם זיברט, בעליו של "סייט חקירות".
הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים.
הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות.
sam@myspy.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לעולם אל תפסיד, הרשם לניוזלטר שלנו

כתבות אחרונות

בחירת העורך

תיהיה בקשר איתנו

הכתובת שלנו:

 

2851 SW 58 Manor

Fort Lauderdale FL 33312

954.592.5151