המשטרה ערערה על החלטת ביהמ"ש השלום להתיר ליהודים לומר "שמע ישראל" בהר הבית

משטרת ישראל הגישה ערעור לבית המשפט המחוזי בירושלים על החלטת שופט השלום שקבע כי מותר ליהודים לומר "שמע ישראל" ולהשתחוות בהר הבית.

לפי הדיווח בחדשות 12 המשטרה מבקשת לבטל את החלטת בית המשפט השלום מכיוון ששגה "בקביעת מסקנות לגבי מדיניות הממשלה באשר לכללי ההתנהגות בהר הבית בהסתמך על דיווח עיתונאי אינטרנטי".

מהערעור שהוגש עולה שמדובר בביקור בהר הבית של ארבעה נערים ביום הנכבה בשבוע שעבר, שבתחילתו הם הסכימו לכל התנאים שנקבעו לביקור הזה. עם זאת, במהלך ביקורם הם הפרו את התנאים, קראו וצעקו "שמע ישראל" – ואף ניסו להתנגד לפעולות השוטרים.

לטענת המשטרה, שופט ביהמ"ש השלום ציון סהראי שגה בקביעתו שלא עולה חשד לביצוע עבירה פלילית של הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו, ושגה השופט שקבע שהתנהגותם של הנערים לא עלולה להפר את שלום הציבור.

"חומר החקירה מתעד התנהגות המשיבים המהווה הפרעה לשוטר במילוי תפקידו בשני שלבים", נכתב בערעור שהוגש. "ראשית – בהפרת הכללים המפורשים שנמסרו למשיבים מפי שוטרת בתדרוך, רק דקות אחדות בטרם הפרו את ההנחיות הללו באופן בוטה. שנית – המשיבים הפריעו לשוטרים במילוי תפקידם אף לאחר מעשה – עת חזרו להשתחוות, קראו 'תתביישו לכם' וכאשר שניים מהם לא נענו להוראות השוטרים".

"מעשיהם של המשיבים במקום רגיש ומורכב כהר הבית, אשר בוצעו בתקופה מתוחה, במהלכה אירעו התפרעויות אלימות בהר הבית ובמקומות אחרים בירושלים, במועד רגיש 'יום הנכבה', לעיני כל ובאופן חשוף לעדשת המצלמה, טומנים בחובם מרכיבים שעשויים בהחלט לבסס חשד לביצועה של עבירת התנהגות העלולה להפר את שלום הציבור".

עוד נטען בערעור שבית המשפט שגה כשהסתמך על דיווח באינטרנט מדברים שאמר מפכ"ל המשטרה בעבר על חופש הפולחן. בסוף נטען גם שהשופט סהראי שגה כשקבע שלא הייתה הצדקה למגבלת ההרחקה שנקבעה לנערים (הרחקה ל-15 יום מהעיר העתיקה).

חבר הכנסת לשעבר איברהים צרצור, לשעבר ראש הפלג הדרומי של התנועה האסלאמית וחבר מועצת השורא, מותח ביקורת נוקבת על החלטת שופט בית המשפט השלום ציון סהראי שקבע, כי יהודים רשאים לקרוא "שמע ישראל" בשטח הר הבית ואף להשתחוות במקום, ואין הדבר נחשב להפרת הסדר או פגיעה בשלום הציבור.

צרצור כינה את פסיקת השופט "פוליטית" בכותבו: "החלטה של שופט מעצרים/משפט השלום בירושלים להתיר חופש פולחן ליהודים במתחם מסגד אלאקצא, היא החלטה פוליטית ולא משפטית".

כמו כן, ציין צרצור, כי ירדן אינה מכירה בסמכות השיפוטית של ישראל במתחם הר הבית בהדגישו, כי החלטת השופט "בטלה ומבוטלת" והיא "תדרדר את המצב שבלאו הכי הוא נפיץ!".

התנועה האסלאמית ומפלגתה הרשימה הערבית המאוחדת (רע"מ) שוללים את זכות העם היהודי בהר הבית וטוענים, כי המקום ובכלל זה הכותל המערבי הינו אתר אסלאמי קדוש השייך אך ורק לאומת האסלאם.

בראיון לא מכבר לאתר הסעודי "אילאפ" אמר חה"כ מנסור עבאס, העומד בראש הזרוע הפוליטית של התנועה האסלאמית הפלג הדרומי, כי "מסגד אל-אקצה הוא זכות אסלאמית טהורה" ובהסדר מדיני ירושלים המזרחית ומסגד אל-אקצה צריכים להיות חלק מהמדינה הפלסטינית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לעולם אל תפסיד, הרשם לניוזלטר שלנו

כתבות אחרונות

בחירת העורך

תיהיה בקשר איתנו

הכתובת שלנו:

 

2851 SW 58 Manor

Fort Lauderdale FL 33312

954.592.5151