איך לחיות נכון יותר

עשה לך מנהג לעשות לעצמך או לאחרים משהו טוב כל יום.

חשוב מאוד לסלוח. הסליחה היא המקור לבריאות גופנית ונפשית תקינה ולשימחה בחיים.

מומלץ לאכול בשעות קבועות בוקר: 07-09, צהריים: 13-15, ערב: 19-21. הארוחות צריכות להיות מספקות אך אין להעמיס על מערכת העיכול. ארוחת הערב תהיה הארוחה הצנועה ביום ואין לאכול לפני השינה. במצב של רעב בין הארוחות ניתן לאכול מנת פירות, ירקות או זרעים שונים.

ארוחת הבוקר הינה חשובה במיוחד מאחר שהגוף נמצא במצב של צום לאחר הלילה וזקוק לאנרגיה לשם תפקוד תקין במהלך היום.חשוב לפנות זמן לארוחה. לאכול בנחת ופשוט ליהנות מהארוחה. יש ללעוס היטב את האוכל שכן זה המקום היחידי בו האוכל מפורק פיזית לחתיכות דבר המקל משמעותית על תהליך העיכול. כמו גם מופרשים אנזימי עיכול כבר בחלל הפה (החשוב בהם הוא העמילאז’) חשוב להימנע מאכילה מוגזמת.

אכילה תחת לחץ זמן, בעמידה או הליכה, בזמן קריאת עיתון או לצד כל פעילות אחרת פוגעת ומחלישה משמעותית את יכולת מערכת העיכול לעכל בצורה יעילה.

הקפדה על שעות שינה קבועות. רוב האנשים זקוקים לפחות ל-6-7 שעות שינה. חשובה מאוד השינה בשעות הלילה. אנשים רבים עובדים במשמרות וישנים בשעות היום. שינה זו אינה מהווה חלופה נאותה ומספקת לשנת לילה.

חשוב לשמור על פעילות ספורטיבית, כל אחד בדרכו. הפעילות מבריאה את הגוף והנפש. הליכה קלה תוך התרכזות בנשימה, ללא צורך בדיבור שמסיח את הדעת, מועילה מאוד לכל מכלולי הגוף. לפני ההליכה רצוי לעשות תרגילי חימום ומתיחות. שחייה מאוד מומלצת. מי שיכול שישחה בבריכה או בים.

חשוב מאוד להיות בטבע. להקשיב לציפורים, לעצים, ומי שרוצה לפתח את חושיו יכול לנסות לייצור קשר- לתקשר, לחוש את הטבע במלואו. זה תרגיל מאוד מעניין הפותח אותנו לעצמנו ולסובב אותנו.

אפשר לנסות לצחוק יותר, לראות סרטים מצחיקים, לשמוע או לראות הופעות של בדרנים שאנו אוהבים לעשות עוויות פנים מצחיקות ועוד. כמעט בכל מצב ניתן לצחוק וזה תרגיל מצוין להבראה והנאה בחיים.

מומלץ לעשות תרגיל הרפיה שאנו אוהבים, לשמוע קלטת הרפיה או מוסיקה מרגיעה.

כדאי לנשום כמה נשימות עמוקות, להכניס ולהוציא את האוויר לאט ולבקש מהאור שינה טובה ורגועה, חלומות נעימים ושנקום מחר בבוקרו של המחר בריאים ומאושרים יותר, או כל דבר אחר שאנו מעוניינים בו.

הכאבים השכיחים ביותר במערכת השלד-שריר הנם כאבי גב וכאבי צוואר. למרבה הפלא, דווקא אורח חיים פחות פעיל (יושבני) הנו בעייתי מבחינת הגב והצוואר. תקופת הלימודים טומנת בחובה פוטנציאל לגרימת או החרפת כאבי גב תחתון וכאבי צוואר.

ישיבה מגבירה את הלחץ בתוך הדיסקים הבין-חולייתים בעמוד השדרה וגורמת למתיחה ממושכת של רקמות שונות בעיקר בגב התחתון. אין זה מפתיע, אם כן, שתלונה שכיחה בקרב הסובלים מכאבים אלו הנה קושי בישיבה ובפרט בישיבה ממושכת.

הכלל החשוב ביותר בישיבה: לקום!!! אם אפשר לקום לעמידה אחת ל-30 דקות, זה אידיאלי. אם לא, נסו לקום לפחות אחת לשעה. לאחר שקמתם, עמדו בצורה נינוחה במשך כחצי דקה ליד הכסא ולאחר מכן שלבו אצבעות ומתחו את שתי הידיים כלפי התקרה. בצורה זו אתם מיישרים באופן הדרגתי את הגב התחתון לאחר שהיה כפוף בזמן הישיבה.

מחקרים גילו שהכרת תודה במינון קבוע מסייעת לתחושת הסיפוק מהחיים ולטיפוח קשרים חברתיים.


• תעבוד הרבה, תשחק הרבה.

• חיים מוצלחים אינם מספר, סכום או כמות. חיים מוצלחים הם גישה נכונה, פעולה, רעיון וגילוי.

• חיים מוצלחים מגיעים מסגנון חיים מפותח, בלי קשר למצב חשבון הבנק שלך.

• אם תחייה טוב – תרוויח טוב, תיראה טוב ותישמע טוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לעולם אל תפסיד, הרשם לניוזלטר שלנו

כתבות אחרונות

בחירת העורך

תיהיה בקשר איתנו

הכתובת שלנו:

 

2851 SW 58 Manor

Fort Lauderdale FL 33312

954.592.5151