גיבורת השעה: שופטת בפלורידה ביטלה את חובת המסכות בתחבורה ציבורית ובמטוסים

העבירה ביקורת על סוכנות הבריאות הלאומית וטענה כי "היא חרגה מסמכויותיה" חברות התעופה הגדולות: מעתה חבישת מסכות בטיסה היא אופציונלית

שופטת בית המשפט בפלורידה, קתרין קימבל מיזל, הורתה ביום שני על ביטול החובה לחבוש מסכות הגנה בתחבורה הציבורית בארה"ב, שהונפקה על ידי ממשל ביידן, בטענה כי מדובר ב"הוראה לא חוקית". השופטת גם העבירה ביקורת על סוכנות הבריאות הלאומית וטענה כי "היא חרגה מסמכויותיה".

בפסק דין שהשתרע על פני 59 עמודים כתבה השופטת מיזל כי "המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) לא הצליח להצדיק את החלטתו ולא פעל לפי נהלים ראויים לקביעת הכללים. "מכיוון שהמערכת המשפטית שלנו אינה מאפשרת לסוכנויות לפעול בניגוד לחוק גם בחתירה למטרות רצויות, בית המשפט מכריז על חובת חבישת המסכות לא חוקית ומבטל אותה".

הפסיקה מהווה מכה לממשל ביידן ולמרכז האמריקאי לבקרת מחלות ומניעתן, שרק בשבוע שעבר הודיעו על הארכת החובה לחבוש מסכות בתחבורה הציבורית עד לתאריך 3 במאי. בעקבות הפסיקה הודיעה רשות התחבורה האמריקאית כי אין יותר חובה לחבוש מסכות בכל אמצעי התחבורה הציבורית, לרבות מטוסים, רכבות, אוטובוסים ועוד.

בבית הלבן קיבלו באכזבה את ההחלטה על ביטול ההוראה של הבית הלבן ורשויות הבריאות האמריקאיות. דוברת הבית הלבן, ג'ן פסקי, כינתה את ההחלטה של בית המשפט "מאכזבת" והוסיפה כי "המרכז האמריקאי לבקרת מחלות ומניעתן עדיין ממליץ על המשך חבישת המסכות בתחבורה הציבורית".

התביעה לבטל את חובת חבישת המסכות הוגשה בחודש יולי 2021 על ידי "קרן ההגנה על חופש הבריאות" המתנגדת לחובת חיסונים או מסכות הגנה על האזרחים. כמה מחברות התעופה, בהן דלתא ויונייטד איירליינס, בירכו על ההחלטה של בית המשפט והוסיפו כי "חובת חבישת מסכות ההגנה תהיה אופציונלית בלבד כעת".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לעולם אל תפסיד, הרשם לניוזלטר שלנו

כתבות אחרונות

בחירת העורך

תיהיה בקשר איתנו

הכתובת שלנו:

 

2851 SW 58 Manor

Fort Lauderdale FL 33312

954.592.5151