ניו יורק: חמוש פתח בירי ברכבת התחתית

לפחות 16 בני אדם נפצעו, חמישה מהם מירי, בתחנה של הרכבת התחתית בניו יורק

בן ברבר, עסקן ציבורי מחסידות באבוב בניו יורק, המתגורר מרחק כ 10 דקות מתחנת הרכבת סיפר ל"ישראל היום" כי: "קיים כאן בלבול גדול סביב האירוע. המצב מאוד מתוח. נכון לעכשיו, המשטרה סגרה את האיזור כולו – אין יוצא ואין בא. לדאבוננו אנו רגילים לאירועים מעין אלה בישראל. אלא שבדקתי מול בכיר בעירייה – ממה שידוע בשלב הזה, למרות שבהתחלה חשבו שיש לזה קשר לטרור מהסוג המוכר לנו, למשל רצון לנקום כנגד ארה"ב והיהודים על חיסול קאסם סולימאני – להבנתי ממנו אין לאירוע המחריד שום קשר לכך. כמובן שבכל מקרה, אנו מודאגים מאופי האירוע". לדבריו, "לאור האירוע, נדגיש שוב שוב את סוגיית השמירה על בתי הכנסיות ובפרט לקראת חג הפסח".

הרב אלחנן פופקו, שנוסע בקו הרכבת מדי יום אמר ל"ישראל היום": "לצערי זה אירוע מפחיד אך לא מפתיע. בתקופה האחרונה נרשמה עליה מתועדת מובהקת של עשרות אחוזים בפשיעה באיזור. אני רואה בעיניים, מדי יום, אנשים עם שורת בעיות פסיכיאטריות על הקו הזה. אני משתמש בקו 17 שנים – עוד לא נתקלתי במצב כזה. דיברתי עם מורים שעובדים בברוקלין ומתגוררים בקראון הייטס והם לא מתכננים בכלל לחזור היום הביתה ברכבת. אמרו לי שהאירוע הזה מחזיר אותם למה שקרה בניו-יורק של שנות ה-80.

לפחות 16 בני אדם נפצעו, חמישה מהם מירי, בתחנה של הרכבת התחתית בניו יורק. בתחילה דווח כי גם מטעני חבלה שלא התפוצצו נמצאו בזירה. בהמשך עדכנה המשטרה המקומית כי אין במקום מטענים פעילים. עם זאת, דווח כי פיצוץ כלשהו כן התרחש בתחנה, וייתכן שמטען מסוג כלשהו, אולי מכל גז, הופעל בה במהלך האירוע.

האירוע התרחש בתחנה ברחוב ה-36 בשכונת סנסט פארק ב-08:30 בבוקר שעה שבה הרכבת התחתית עמוסה למדי. לפי דיווחים, האדם החשוד שפתח בירי נראה לבוש בבגדים של פועל בניין או תחזוקה, הדומים לאלה המשמשים את עובדי רשות התחבורה המטרופוליטנית של ניו יורק (MTA). אחרי הירי הוא נמלט. ככל הנראה חבש מסכת גז ונשא תרמיל. המשטרה מנהלת מצוד אחריו, וגם יחידות לוחמה בטרור מעורבות בו.

בתמונות שהגיעו מתחנת הרכבת נראו עשן בוקע מאחד הקרונות וכן כתמי דם על הרציפים. פצועים נראו בהן מקבלים טיפול מעוברי אורח. תנועת הרכבות באזור נעצרה, וצוות לנטרול פצצות של משטרת ניו יורק הגיע לזירת האירוע. זמן קצר אחר כך, כאמור, דווח כי לא נמצאו בזירה "מטענים פעילים", אבל המשטרה קראה לציבור להתרחק מזירת האירוע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לעולם אל תפסיד, הרשם לניוזלטר שלנו

כתבות אחרונות

בחירת העורך

תיהיה בקשר איתנו

הכתובת שלנו:

 

2851 SW 58 Manor

Fort Lauderdale FL 33312

954.592.5151