טיפול טבעי בבעיות במערכת העיכול

 

ראשית חשוב לציין כי רוב הבעיות הקיימות במערכת העיכול נגרמות בגלל חוסר איזון בין גוף לנפש. הבעיות הנפוצות ביותר במערכת עיכול הן: צרבות, דלקת במערכת העיכול, אולקוס, אליקובקטר, רפלוקס, עצירות, שלשולים וקנדידה (פטריה).
בטיפול טבעי מטפלים בשורש הבעיה במערכת העיכול, כלומר בכל בעיה במערכת העיכול מטפלים בשתי מישורים הן במישור הגופני והן במישור הנפשי. במידה ומטפלים רק בחלק גופני יתכן ונראה שיפור אך לא ריפוי הבעיה, אפילו לא באופן חלקי.

החלק הרגשי הוא גורם משמעותי בבעיות במערכת העיכול הפרשות של אנזימים, הורמונים וחומרים נוספים מושפעים מהמצב הרגשי. כל איבר במערכת העיכול קשור לרגש אחר ומשפיע על האיבר המסוים במערכת העיכול בצורה שלילית ובאופן שמחליש אותו.

דוגמה הכבד וכיס המרה קשור לרגש של כעס וקינאה ולכן כשהאדם כועס ומקנא הכבד וכיס המרה נחלשים. לבלב קשור לרגש של דיכאון, קיבה לרגש של מתח פנימי ולדאגת יתר. על כן, כשהאדם מצוי בדיכאון הלבלב נחלש וכשהאדם חש בדאגת יתר ומתח הדבר משפיע על קיבתו.

שינויים הורמונאליים משפעים גם על הקיבה. שינויים הורמונאליים בגיל ההתבגרות, שינויים הורמונאליים בגיל המעבר, בזמן מחזור אצל האישה ובזמן הריון גורמים לשינויים רגשיים ושינויים גופניים באיברים במערכת העיכול וגורמים לתופעות מוכרות: בחילות, הקאות, חוסר תאבון או עודף תאבון. הן טראומות נפשיות קשות עלולות לגרום לנזקים בתפקוד האיברים במערכת העיכול. גנטיקה גם היא משפיעה על מערכת העיכול – ניתן לראות מספר רב של משפחות עם בעיות דומות במערכת העיכול.
חשוב לגלות את רמת המתח שבו נמצא החולה ולפיו לתת לו הרכבים טבעיים לטיפול במצבו הגופני. לאחר מכן, יש להעניק לו תמיכה ועזרה על מנת שיוכל להתגבר על הבעיה הפסיכולוגית, לשם כך, יש להיעזר בטכניקות הרפיה שונות כדי לעזור לו. טכניקות הרפיה מומלצות הן נשימות סרעפתיות ,ביופדבק ,דימיון מודרך, מדיטציה.

חשוב לעזור למטופל לסדר תפריט מזון מאוזן אישי. תפריט שיהיה כלול בו מזונות מומלצים ואסורים ואף שעות שמומלץ בהן לאכול. כאשר קיים בעיה במערכת העיכול מומלץ להימנע משתייה חריפה, אוכל מעובד, אוכל מטוגן, צבע מאכל וחומר משמר. כמו כן, יש להקפיד לשתות מים לפני ארוחה ולא בזמן האוכל. בזמן הארוחה יש להיות מרוכז רק באוכל ולא לדבר בטלפון או לשמוע דברים שמרגיזים את האדם או שגורמים לו למתח נפשי. יש לציין כי פעילות גופנית מומלצת במיוחד היא הליכה יומית במשך כ- 30 דקות.
טיפולים טבעיים נוספים מומלצים הם: הומיאופתיה, צמחי מרפא, נטורופתיה ודיקור. לשם כך, לכל מטופל יש להתאים הטיפול המתאים לו ביותר. חשוב לבדוק חסרים או עודפים של מינרלים ויטמינים ומתכות. במידה של חוסר חייבים להוסיף תוספי מזון שונים לפי הבעיה. בדיקות ברפואה טבעית המומלצים הן: בדיקת קשתית עין, בדיקה דופק, בדיקה ציפורניים, בדיקות אלרגיות, בדיקת דגימת שיער ובדיקת לשון.

המטופל מתבקש לשמור על הטיפול הנזכר: הרכב טבעי, טיפול לאיזון נפשי, תזונה נכונה ופעילות גופנית כדי לשמור על הקיים. וכן, חשוב לשמור על הכללים השומרים על האיזון בין גוף ונפש. כרפואה מונעת מומלץ כל חצי שנה להגיע לטיפול של הרפיה, בפרט ביופדבק, כדי לשמור על מערכת העצבים במצב של וויסות. לביקורת יש להגיע פעם בשנה. דבר זה ישמור על הפרשות מאוזנות של אנזימים וחומרים נוספים של מערכת העיכול.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לעולם אל תפסיד, הרשם לניוזלטר שלנו

כתבות אחרונות

בחירת העורך

תיהיה בקשר איתנו

הכתובת שלנו:

 

2851 SW 58 Manor

Fort Lauderdale FL 33312

954.592.5151