"הטיקטוק הפך למלכודת דבש
של נערות בידי בני מיעוטים"

כידוע לכל, אני חסום ברוב הרשתות החברתיות. יש לי משפט מתמשך כנגד פייסבוק, שם אסור להזכיר את השם שלי או להראות תמונה שלי, ולא מעט אנשים נחסמו בפייסבוק רק בגלל שהעזו ורשמו את צמד המילים המסוכן ‘בנצי גופשטיין’. עד כדי כך שלטת הדיקטטורה בפייסבוק, שהם חסמו את החשבונות של הילדים שלי מכיוון שהעלו תמונה אתי. גם באינסטגרם, כמובן, אסור להעלות תמונה שלי. בטוויטר הייתי חסום עד לאחרונה. בינתיים חזרתי, עד לחסימה הבאה…

כמובן, שאיני צריך את הרשתות החברתיות לשם בילוי, אלא על–מנת להגיע לאותן הבנות הנמצאות בסכנת התבוללות, ולהקדים הסברה למכה. לפני שנתיים, החלטתי לנסות לפתוח חשבון ‘טיקטוק’ לארגון להב”ה. הייתי בהלם מהתועבה והאלימות שנמצאות ברשת החברתית הזאת. אבל על מנת לנסות להציל את בנות ישראל, נסינו להיכנס גם לשם. אך גם שם סגרו אותנו תוך יומיים! וכמובן, גם שם אסרו להזכיר את השם שלי או של להב”ה.

אבל מכיוון שלחלק לא מבוטל מהבנות והבנים של הקוראים יש טיקטוק, אני קורא לכם, להורים – אנא! שימו לב היכן הבנות שלכם גולשות ועם מי הן מדברות. בשבועות האחרונים, אנו מקבלים גל של פניות מהורים לנערות, חלקן קטינות בגילאי 12, אשר נקלעו לקשר עם בני מיעוטים דרך הטיקטוק ונוצלו. “טיקטוק זה מלכודת דבש” – זה המסר החד והברור שעולה מכולם. הנערות הללו תמימות, ומתחברות לכל מיני פרופילים שנראים להן תחילה כמגניבים, ועל–פניו לא נראים בעייתיים. לרוב, הפרופילים הללו הם פיקטיביים, ומי שעומד מאחורי המקלדת הם בני מיעוטים שמחפשים נערות תמימות וקטינות כדי ליצור קשר איתן. הבנות הללו מתחילות לפתח את הקשרים עימם, והן בטוחות שהן מדברות עם יהודים. כך לפחות הן חושבות.

המקרה האחרון שאנו מלווים הוא של נערה בת 12(!) שהייתה בטוחה שהיא מדברת עם נער בן גילה, ולא חשדה בכלום, כי לפי התמונות שהוא שלח לה, יש לו כיפה וציצית. ההורים שלה בכלל פנו אלינו בקשר לעניין אחר, לחפש לה מסגרת מתאימה, כי היא נערה שמתמודדת עם קשיים ואין לה מסגרת לימודית. לאחר שיחות ובירור מעמיק הבנו, שהיא מנהלת קשר עם נער, ובבדיקה יסודית של אנשי הארגון שלנו, התברר כי הבחור ערבי, וכל התמונות שהוא שלח לה הן ערוכות ופיקטיביות. עוד התברר, כי הוא בגיר ולא נער, כפי שהיטעה אותה.

לבנות התמימות הללו אין יכולת לדעת באמת, אם הפרופילים מזויפים או פיקטיביים, ואילו הם מצידם מוצאים להם טרף קל בבנות הללו, ומכינים להן מלכודת דבש. אנו קוראים להורים לנערות – אנא פקחו עיניים, ותראו היכן הבנות שלכן גולשות. פקחו עליהן ובדקו עם מי הן מדברות. תסבירו להן, שהרשת כיום היא המקום המסוכן ביותר לבני נוער, ולא כל מה שנוצץ – זהב. ככל שנהיה ערניים, ויותר מכך – ככל שנסביר מראש את הסכנות ונעניק לבנות שלנו את הערכים הנכונים ואת המודעות לסכנות – כך נחסוך הרבה מאד כאב לב, צער ונזקים, שלעיתים אינם הפיכים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לעולם אל תפסיד, הרשם לניוזלטר שלנו

כתבות אחרונות

בחירת העורך

תיהיה בקשר איתנו

הכתובת שלנו:

 

2851 SW 58 Manor

Fort Lauderdale FL 33312

954.592.5151