הוליווד כחול-לבן: תוכנית הדוקו-ריאליטיהראשונה על ישראלים בלוס אנג'לס יצאה לדרך

לאחר הכנות שנמשכו חצי שנה וארגון מסיבת השקה סודית שלא הייתה מביישת את המוסד הוצגה ההפקה שתרעיד את לוס אנג'לס הישראלית בחודש הקרוב * חמישה ישראלים בולטים בקהילה זוכים במעקב צמוד ומצולם תוך כדי שהם מרימים משימות ואירועים במהלך חג הפסח, המימונה, ימי הזיכרון לשואה ולחללי מערכות ישראל ויום העצמאות ה-75 * מי הם גיבורי הסידרה, מה הקשיים בהם נתקלו המפיקים בצילומים, מה להם ולפנויים/פנויות ישראלים בעיר ומתי היא תשודר על מסכי הטלוויזיה בישראל? * חוויות ממסיבת ההשקה שנעכרה בביתו המפואר של
סם גונן בהוליווד הילס

ערב חג הפסח תשפ”ג התקבצו עשרות אושיות בקהילה הישראלית בלוס אנג’לס להשקת תוכנית דוקו -ריאליטי טלוויזיונית חדשה מבית היוצר של קודה תקשורת, שתשודר בערוץ 13 (רשת) בארץ. הפרויקט נוצר ע”י חבורת יוצרי טלוויזיה בישראל, שעמלה עליו במחצית השנה האחרונה. “חשבנו שהצופים בארץ יגלו עניין רב בחיי הישראלים באל-איי, אומר אחד מיוצרי התוכנית. “ראיינו ובדקנו המון אנשים ראויים ומעניינים אבל בסופו של דבר זו טלוויזיה עם פורמט וחוקים משלה והמטרה שלנו זה ליצור תמהיל של תוכנית טלוויזיה מגוונת ומעניינת”.


שמונה אנשי צוות הגיעו מהארץ במיוחד לצילומי הסידרה, שהיא פרויקט מקורי של זכיינית ערוץ 13 ״רשת״. הם הגיעו לעיר המלאכים על מנת לעקוב אחרי החיים של חמשת הישראלים המצליחים שנבחרו מתוך הקהילה הישראלית באל-איי.

הבחירה במשתתפים לא היתה קלה, במיוחד באל-איי, כאן הישראלים אינם רק קהל כי אם קהילת אנשי עשייה שמותירים את חותמם בכל מקום אליו הם מגיעים ואכן הרבה שמות נזרקו לאוויר, הרבה מתאימים – אבל רק חמישה נבחרו.

עד ערב ההשקה, רק שותפים לסוד ידעו מי הם החמישייה. כל השאר עסקו בניחושים. מסתבר כי קשה היה בשלב הליהוק לבחור את המשתתפים, הרי לא חסרים ישראלים מעניינים ומצליחים בלוס אנג׳לס. ״חיפשנו אנשים מצליחנים, מגוונים ודעתניים שיש להם מה לומר. רבים בקהילה פעילים גם בתוך הקהילה עצמה וגם מצליחים במקצועות חופשיים מחוץ לחממת הקהילה. רצינו חבורה מגוונת״, אמרו לי מההפקה, כששאלתי איך נבחרו המשתתפים.

ערב‭ ‬ההשקה‭ ‬החל‭ ‬והאורחים‭ ‬החלו‭ ‬להגיע‭ ‬כאשר‭ ‬האירוע‭ ‬כולו‭ ‬מצולם‭ ‬ומתועד‭, ‬כולם‭ ‬לבושים‭ ‬במיטב‭ ‬מחלצותיהם‭, ‬די‭.‬ג‭’‬יי‭ ‬פיני‭ ‬בן‭ ‬דוד‭ ‬היה‭ ‬אחראי‭ ‬על‭ ‬המוסיקה‭ ‬המעולה‭ ‬והוגשו‭ ‬אפטייזרים‭ ‬בדמות‭ ‬כריכים‭ ‬שעליהם‭ ‬מתנוסס‭ ‬דגל‭ ‬ישראל‭ , ‬סלטים‭ ‬ופירות‭ ‬ועמדת‭ ‬מקרונים‭ ‬צרפתיים‭ ‬מתוקים‭ ‬של‭ ‬קייטרינג‭ ‬תל‭ ‬אביב‭ ‬גריל‭. ‬ בצמוד‭ ‬לבריכת‭ ‬האינפינטי‭ ‬בבית‭ ‬המפואר‭ ‬סופקו‭ ‬משקאות‭ ‬אלכוהוליים‭ ‬בחסות‭ ‬הבר‭ ‬של‭ ‬דין‭ ‬גלמידי. ‭
‬Old Fashioned Bar Events‭‬

אט אט החלו להגיע האורחים, הודות לעובדה שהיו כמה עשרות של אורחים ניתן היה להכיר לעומק את המשתתפים, לנהל סמול טוק והאווירה היתה חברית נעימה ומשפחתית.

לאירוע, שהיה למוזמנים בלבד, הגיעו משתתפי התוכנית, אורחיהם, חברים קרובים ובני משפחה. כמו כן כיבדו בנוכחותם באירוע ההשקה הקונסול הכללי ד״ר הילל ניומן והקונסולית הקונסולרית רויטל דנקר.

החודש הכי ישראלי שיש
אירוע ההשקה נערך בביתו של סם גונן בהוליווד הילס. המוזמנים הגיעו בהסעה מיוחדת שהעלתה אותם משדרות סאנסט בווסט הוליווד אל הבית שבמרומי ההר.

האירוע עצמו תוכנן ברמת סיווג בטחוני מהגבוהות שידעה הקהילה; אף אחד לא ידע בדיוק על מה מדובר או מי הם הישראלים שנבחרו מתוך הקהילה לככב בסדרה.

הפרויקט עצמו, כאמור, עוקב כחודש ימים אחרי חייהם של חמישה ישראלים שהצליחו באל- איי. ההפקה חיפשה ומצאה ישראלים שעושים ופועלים למען הקהילה בכל ימות השנה, אבל בחודש הקרוב יעשו זאת כחלק מהתכנית שתצולם כאן במהלך ״חודש ישראל״, המתקיים לאורך חודש אפריל.

״חודש ישראל״ התחיל בחג הפסח, המשיך לאירועי מימונה, לאחר מכן אירועי הזיכרון לשואה ולגבורה, יום הזיכרון לחללי צה״ל – ומסתיים באירועי יום העצמאות. ללא ספק החודש הכי ישראלי שיש.

אז מי הם כוכבי הסידרה?!
נא להתחיל לשנן את השמות: לי-אלון ימיני, אסף בלכר, משה חכמון, יקיר לוי וסיגל ברנס.

את חלקו האמנותי של הערב הנחה אסף בלכר שגם בן זוגו הצרפתי וגם הוריו שהגיעו מהארץ נכחו באירוע. בלכר הוא מפיק טלוויזיה מנכ״ל ובעלי חברת ההפקות סינונימוס / synonymous productions.

הוא הגיע ללוס אנג׳לס ב 2015, פעיל בקהילה והמפיק של כנס ה IAC השנתי בארה״ב. בלכר גם היה אחראי על הבאת טקס מיס יוניברס לישראל והוא זה שהביא את מדונה לארוויזיון כשתחרות הזמר האירופאית נערכה בישראל.

לי אלון-ימיני היא משפיענית רשת עם למעלה מ-70 אלף אלף עוקבים. בת 32. הגיעה ללוס אנג’לס ב2019-, נשואה ואמא לשני קטנטנים.

יקיר לוי (בן 43) הגיע ללוס אנג׳לס בגיל 31 אחרי 10 שנים בהן חי בניו יורק, הוא החל לצבור שם בקהילה שלנו כזמר ומנחה ערבי תרבות. כיום הוא איש עסקים מצליח, מנהל חברות ובונה בתים. יקיר פעיל בקהילה הישראלית, תורם ועוזר לכל מי שצריך, במיוחד לעמותת ״גדולים מהחיים״.

משה חכמון, בן 45, הינו איש ארכיטקטורה ואמנות. הגיע ללוס אנג’לס ב-2002 נשוי לאושיית הרשת טרישה פאיטאס, בעלת מיליוני עוקבים ברשתות החברתיות. יחד הם יוצרים תוכן יהודי וישראלי במדיות החברתיות השונות.

משתתפת נוספת היא סיגל ביירנס, אשר מוכרת בקהילה כסיגל סטייל, ועוסקת בהעצמה אישית ונשית לצד פעילות פילנתרופית רבה למען ישראל.

במהלך הערב סיגל דיברה בחום ובתשוקה על החיים האמריקאים כשהלב והמשפחה בישראל .

יוצרי הסידרה מדגישים שמדובר בדוקו ריאליטי – גיבוריה לא משחקים על פי תסריט כתוב מראש וצוות ההפקה מתעד את החיים שלהם. “צילמנו את לילות סדר של המשתתפים ומשפחותיהם שהיו מאוד מרגשים; כל אחד מהחמישה מרים אירוע שונה, כמו ערב הכרויות בין יהודים וישראלים (בחסות “שבוע ישראלי”), אירוע בחסות אגודת ידידי צה”ל וכדו’”.

צוות התוכנית מלווה את החמישה ביומיום ומצלם אותם בשגרת החיים וכן בעשייה למען הקהילה – גלאם הוליוודי עם ניחוח ישראלי.

‭”‬המרחקים‭ ‬כאן‭ ‬מאוד‭ ‬ארוכים‭ ‬וקשה‭ ‬מאוד‭ ‬לעבור‭ ‬מאתר‭ ‬צילומים‭ ‬אחד‭ ‬למשנהו‭. ‬זה‭ ‬גם‭ ‬יקר‭ ‬מאוד‭ – ‬בלוס‭ ‬אנג‭’‬לס‭ ‬צריך‭ ‬לשלם‭ ‬בכל‭ ‬מקום‭ ‬שמצלמים‭ ‬בו‭. ‬אבל‭ ‬אלו‭ ‬פרטים‭ ‬טכניים‭”, ‬אומר‭ ‬אחד‭ ‬מיוצרי‭ ‬הסידרה‭, ‬‮”‬לעומת‭ ‬זאת‭, ‬הקהילה‭ ‬הישראלית‭ ‬פתחה‭ ‬את‭ ‬זרועותיה‭ ‬באהבה‭ ‬לאישורי‭ ‬צילום‭ ‬בחינם‭. ‬פגשנו‭ ‬כאן‭ ‬קהילה‭ ‬מקסימה‭, ‬מעורבת‭, ‬שגורמת‭ ‬לנו‭ ‬להרגיש‭ ‬ממש‭ ‬בבית‭.‬‮”‬

נישאר‭ ‬לנו‭ ‬לחכות‭ ‬ולראות‭ ‬את‭ ‬התוכנית‭ ‬המציגה‭ ‬קונספט‭ ‬ייחודי‭, ‬ולחכות‭ ‬לאירועים‭ ‬הנוספים‭ ‬שצפויים‭ ‬לנו‭ ‬במהלך‭ ‬החודש‭. ‬ הסידרה‭ ‬מיועדת‭ ‬לשידור‭ ‬בפריים‭ ‬טיים‭ ‬של‭ ‬ערוץ‭ ‬13‭ ‬במהלך‭ ‬חגי‭ ‬תשרי‭ ‬הקרובים‭ . “‬חודש‭ ‬ישראל‭” ‬שמח‭ ‬לכולם‭!‬

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לעולם אל תפסיד, הרשם לניוזלטר שלנו

כתבות אחרונות

בחירת העורך

תיהיה בקשר איתנו

הכתובת שלנו:

 

2851 SW 58 Manor

Fort Lauderdale FL 33312

954.592.5151