פרשת אמור

שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב print
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

המספר שבע, הינו מספר בעל ערך מיוחד בעם ישראל, שבעת ימי השבוע , שבע שנים שמיטה, שבעת ימי חג הפסח, ספירת העומר שבעה שבועות ועוד ועוד. מה יש לנו בדיוק עם השבע? במבט עניני נראה, שלמעשה כל העולם משתמש בימי השבוע שבעה ימים, כי – העולם נברא בשבעה ימים. חודש, קשור עם ימי הירח (המשלים סיבוב מלא בחודש ימים), שנה, קשורה עם השמש (החוזרת לאותה נקודה כעבור כ- 365 יום). ומדוע שבוע?

הבה ניקח שבעה מטבעות בגודל שווה, נשים אחד במרכז, מסביבו יוכלו להיות רק ששה מטבעות !!! אלו הן ששת ימי החול הסובבים סביב "שבת המלכה". אם יש לכם הקוראים פתרון אחר נשמח לשמוע, ונעבור עתה לספירת העומר 7 X 7 .

בשבת הקרובה נקרא בתורה אודות ספירת העומר בה סופרים אנו מפסח ועד חג ה"שבועות", שבעה שבועות של שבעה ימים.

מהו התוכן של ספירה זו, אומרים חכמינו ז"ל, שספירה זו מהווה גם ציפיה למתן תורה. בהוציאו את העם ממצרים הודיע להם משה רבינו כי בעוד 50 יום יזכו לקבל את התורה. בני ישראל, החלו לצפות ליום זה והחלו לספור יום יום את הימים כדי להגיע ליום הנכסף.

הציפיה התבטאה לא רק בספירה גרידא, אלא הספירה גם מבטאת עבודה בלב פנימה אצל כל יהודי. בנפש האדם ישנם שבע מידות : חסד, גבורה, רחמים , נצח, הוד, יסוד ומלכות. כל אחת ממדות אלו קיימת אצל כולנו, לא פעם אנו עושים חסד אך החסד הזה הינו נזק בל יתואר, לפעמים אנו מרחמים על אכזרים ואנו חוטפים זאת כ"בומרנג". תפקידו של כל יהודי הוא לבדוק טוב את מידותיו ולתקן את הדרוש תיקון.

בימי ספירת העומר אנו בודקים מידי שבוע מידה אחרת הקיימת בנפשנו פנימה. בשבוע הראשון עוסקים אנו במידת החסד. אנו בודקים את כל ההיבטים של המידה הזאת, מ"חסד שבחסד" – המבטא את שלמות הרגש של נתינה לזולת ועד "מלכות שבחסד" המבטאת את ה"תכל'ס של מידת החסד. לא רק דיבורים בעלמא, אלא מעשה הנתינה לזולת. בשבוע השני אנו "מטפלים" במידת הגבורה. כך בכל ימי הספירה, עד ליום האחרון בו אנו מסיימים את הזיכוך הסופי של מידת המלכות.

ה"שביעי", מבטא את השלימות המקסימלית בטבע האנושי: שלימות של ימים (שבת), שלימות של מידות (מלכות), שלמות של "טבע" (מרכז המטבעות). לאחר השלימות האנושית בזיכוכה של הנפש בימי ספירת העומר, זוכים אנו ליום החמישים, שלימות אלוקית המגיעה אלינו מלמעלה לאחר ה"שבע שביעיות", לכן, ביום זה זוכים אנו למתן ה"תורה", שלימות על טבעית המגיעה מ"חמישים שערי בינה".

שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב print
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לעולם אל תפסיד, הרשם לניוזלטר שלנו

כתבות אחרונות

בחירת העורך

תיהיה בקשר איתנו

הכתובת שלנו:

 

2851 SW 58 Manor

Fort Lauderdale FL 33312

954.592.5151