פרשת צו

שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב print
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

פרשת צו

“אני אמנם לא דתי, אבל כשרות אני שומר בשביל הרבי מליובאוויטש וזאת למה? כישראלי יורד, התעסקתי עם כל מיני דברים בארצות הברית הסתבכתי עם רשויות המס וזכיתי לשבת בכלא האמריקאי, מה שנקרא מעצר עד המשפט. למי שלא מכיר את החוק האמריקאי, זהו דבר שיכול לקחת שנה ויותר.

הרבה לא היה לי מה לעשות, אך כשהגיע חודש אדר והריח של חג הפסח עלה בנחירי, רציתי לפחות איזה מצה או משהו דומה, שיסמל לי את החג. עיני צדה את הטלפון של חב”ד באיזור ועלה בדעתי לבקש מהם שידאגו לי לצרכי החג. אמנם כאסיר, מותר לי להתקשר רק פעם בשבועיים למשך שתי דקות, אך עבור משימה זו היה שווה לי לנצל את הדקותיים.

התקשרתי, הצגתי את עצמי וביקשתי מצה לפסח. לא הספקתי לגמור את המשפט, הדקותיים חלפו והטלפון נותק. עברו שבועיים אך המצות לא הגיעו, בהחלטה של רגע החלטתי להתקשר שנית לחב”ד לשמוע מה עם המצות. השליח מעבר לקו ענה שבית הסוהר לא מאפשר להכניס מצות, אבל יש לי ברכה מהרבי: הוא אמר שפסח הוא זמן החירות הכללי והפרטי של כל יהודי, השיחה נותקה ואני נשארתי, ללא מצות, ללא יין וללא שיחת טלפון נוספת לשבועיים הקרובים.

שלושה ימים לפני פסח נקראתי להנהלת הכלא, אתה משוחרר, סע הביתה. לקח לי כמה דקות טובות לעכל את הבשורה, אך התעשתתי וברינה יצאתי מכותלי הכלא. הרמתי טלפון לגיסי שיבוא לאסוף אותי, הוא היה בטוח ש”הסתובב לי הבורג”. אך, לאחר הטלפון השלישי הסכים לבוא לקחת אותי, תוך איום שאם אני עובד עליו…

הפסח עבר בכיף ולאחר החג החלטתי שצריך לומר תודה לרבי, באחד מימי ראשון נעמדתי בתור המפורסם לקבל דולר, תוך כדי שאני משנן היטב את המילים שרציתי לומר. תורי הגיע, אך המילים נעתקו מפי. לפתע, אני שומע את הרבי אומר לי: אתה … שזכית לצאת מהכלא לפני חג הפסח. זה מה שעשו בשבילך, מה אתה נותן חזרה לקדוש ברוך-הוא? זמן רב לחשוב לא היה לי, עניתי כמעט ספונטנית “כשרות”. למרות שעבודתי היום היא קשורה בנסיעות רבות אך על מצווה זו אני שומר ויהי מה.”

ביום ראשון הקרוב חל יום הולדתו של הרבי מליובאוויטש, אשר מתוך שיחותיו נכתב מדור זה. יום ההולדת, הוא היום בו ירדה הנשמה לעולם הזה. ביום ההולדת ראוי כל אחד מאיתנו לעשות קצת חושבים לשם מה אנו כאן? ומה אנו נותנים חזרה לבורא העולם.

יום הולדתו של הרבי, הוא יום ההולדת של נשיא הדור. הרבי, ששליחיו מלאים את העולם כולו. מבנקוק שבתאילנד ועד מיאמי, גבעתיים ואילת שבישראל. כל אחד מאיתנו נחשף באיזו שהיא צורה לפעולותיו של הרבי, הבה נעשה חושבים לרגע, נחליט על איזו מצווה שאותה נקיים כמתנת יום הולדת. נקווה כולנו, שבחג הפסח הקרוב, נשב כולנו לשולחן ליל הסדר בבית המקדש השלישי, עם מלך המשיח בראשנו. אז נוכל לומר לו ראה, לפחות מצווה זו אני עושה בשבילך. חג כשר ושמח לכולנו.

שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב print
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לעולם אל תפסיד, הרשם לניוזלטר שלנו

כתבות אחרונות

בחירת העורך

תיהיה בקשר איתנו

הכתובת שלנו:

 

2851 SW 58 Manor

Fort Lauderdale FL 33312

954.592.5151